İos app store

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
wahsiii
Üye

İos app store

Mesaj gönderen wahsiii »

Arkadaşlar merhaba ios uygulamayı app storeye nasıl yükleyecegiz bu konuda bir makalede yada video varmıdır?
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

Re: İos app store

Mesaj gönderen barisatalay »

Kullanıcı avatarı
RADCoder
Üye

Re: İos app store

Mesaj gönderen RADCoder »

Bu işi yapmak için ilk önce bir developer hesabınızın olması gerekmektedir.

Sonrasında ki işlemleri şöyle yapmanız gerekiyor.

Developer hesabınıza gidin ve Member Center menüsüne təklayın..

1. Sertifika oluşturub indirin. Üzerine tıklayıp key olarak Macinize tanıtın.
2. Provisioning Profiles sekmesine gidin bir App Store Distribution olarak mobileprovision dosyası oluştrun ve Mac cihazınıza indirin.
3. Developer hesabınızdan iTunes Connect gidin ve Manage Your Apps menüsünü seçin. Açılmış yeni pencerede Add New App-a tıklayın.
Dil seçimi ve Uygulama isminizi yazdıktan sonra, SKU Number olarak bir kayıt bilgisi yazın. Buraya yazacağınız şey Bundle ID ve ya Uygylama ismi ile aynı olması sorun çıkara bilir. SKU Number girdikten sonra Bundle ID olarak paket isminizi yazmak için XCode WildCard App ID - * seçeneyini seçip Bundle ID Suffix -e paket isminizi yazınız.
Mesela : com.şirketim.projeadim . Bu işlemi Certificates bölümündeki Identifiers kısımındanda önceden oluştura bilirsiniz. Ben Önceden oluşturmuyorum.
Contune dedikten sonra size gereken işlemleri ve bilgiler dahil olmak üzere iPhone ve iPad için gösterilmiş ölçülerdeki resimlerinizi yükleyip devam ede bilirsiniz.

Bu aşamayı bitirdikten sonra Application Loader ile .ipa dosyanızı yükleme işlemi yapmanız gerekmekte.
.ipa dosyasını oluşturmanız içinse önceden oluşturduğunuz mobileprovision dosyanızı ve sertifika isminizi RAD Studio olmak üzere birleştirmeniz gerekiyor.
RAD Studio olarak çok uzun bir yolculuk olduğunu belirtmek isterim ki bir çok detaylara Veb sitesinde değinmemişler.
Bu işlemi başarılı olarak yükleye bilmeniz için internet hızınızın iyi olması gerekir.

NOT: Application Loader yükleme yaptığında internet bağlantınız koptu sanıyor olacaksınız ama kopmuyor.
Sadece beklemeniz gerekiyor..

Sorun yaşadığınız kısımları buradan sora bilirsiniz..
Kolay gelsin.. :wink: