fast report yazıcı kilitlenme sorunu

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
dabaddah
Üye

fast report yazıcı kilitlenme sorunu

Mesaj gönderen dabaddah »

merhaba arkadaşlar

yazdığım programda kullandığım bazı raporlar var sorunsuz bunları yazdırabiliyorum.
ama bir müşteride Xerox 3100 MFP böyle bir yazıcı var ben programdan raporu yazdırdığım zaman yazıcı kilitleniyor.
ancak bilgisayarda sıradaki belgelerde gönderdiğim rapor görülüyor yazıcı kilitlendiği içinde belge otomatik olarak iptal ediliyor.
başka herhangi bir editörden(ms word) yada programdansa aynı yazıcıdan tıkır tıkır çıktı alınabiliyor.
sizce yapılabilecekler nelerdir.

herkese iyi çalışmalar.
insanın özü tanımasına engel olan perdeleri;
1.kendini beden sanma
2.vehmî benlik
3.beş duyu blokajları
4.toplumsal şartlanmalar ve şartlanmaların oluşturduğu değer yargıları ve değer yargılarından gelen duygular
kişi bu perdelerden arınmadıkça göresel kozasında yaşar ve bir ipek böceği gibi kaynar kazana atılır.
Kullanıcı avatarı
dabaddah
Üye

Re: fast report yazıcı kilitlenme sorunu

Mesaj gönderen dabaddah »

Arkadaşlar

sorun acaba yazıcının sürücüsündenmidir diyerek en güncel sürücüyü kurdum ama herhangi bir ilerleme kaydedemedim
fast reportta oluşturulmuş belgeyi yazdırmak o kadar komplex bir iş değil ama neden böyle bir sorun oluştu anlamıyorum.
fast report belgeleri hariç herşey yazıcıdan sorunsuz çıkıyor.

böyle bir sorun yaşayan ve çözenleriniz varsa değerli fikirlerinizi bekliyorum
insanın özü tanımasına engel olan perdeleri;
1.kendini beden sanma
2.vehmî benlik
3.beş duyu blokajları
4.toplumsal şartlanmalar ve şartlanmaların oluşturduğu değer yargıları ve değer yargılarından gelen duygular
kişi bu perdelerden arınmadıkça göresel kozasında yaşar ve bir ipek böceği gibi kaynar kazana atılır.