backup ve restore işlemlerinden sonra veritabanı bozuluyor

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
ibrahimkgul
Üye

backup ve restore işlemlerinden sonra veritabanı bozuluyor

Mesaj gönderen ibrahimkgul »

herkese iyi geceler.

programımda yedekleme ve geriyükleme için ibbackupservice ve ibrestoreservice kullanıyorum fakat yaptığım yedeklemeleri geri yüklediğim zaman veritabanı birden fazla bilgisayarın veritabanına bağlanmasına izin vermiyor (örnek : server makina da çalışan veritabanına terminal makinalardan ulaşamıyorum) (connection lost to database) hatasını veriyor yardımlarınızı bekliyorum.

şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Lost Soul
Üye
İletişim:

Re: backup ve restore işlemlerinden sonra veritabanı bozuluyor

Mesaj gönderen Lost Soul »

backup restore yapılan bilgisayarda (atıyorum) firebird 2.1 kurulu iken bağlanmaya çalışan bazı bilgisayarlar da (atmaya devam) firebird 1.5 kurulu olduğundan dolayı 1.5 de oluşturulmuş veritabanını 2.1 yüklü olan makinede backup restore ettiğinizde veritabanı firebird 2.1 formatına dönüşeceği için 1.5 kurulu makinalar bağlanamayacaktır.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

Lost Soul ilave olarak
işletim sistemide izin vermiyor olabilir, permission larıda kontrol et bence. eğer hata "connection lost to database" sa bağlantı kurulmuş ama sonradan iletişim kesilmiş anlamına gelir sanırım.3.party database managerlarlada bir kontrol et, eğer hata devam ediyorsa database ve server a yönel, yoksa kendi programını kotrol et
kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
ibrahimkgul
Üye

Mesaj gönderen ibrahimkgul »

bunu az önce fark ettim veritabanına restore işlemi yaparken indexleri deactive yaptığım zaman sorunsuz çalışıyor indexlerde bir problem olduğunu zannediyorum ama nasıl bir sıkıntı olabilirki.

indexler neden hata verir.