Suipack 5.0 bedava mı değil mi

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Kullanıcı avatarı
muratmutlu
Üye

Suipack 5.0 bedava mı değil mi

Mesaj gönderen muratmutlu »

Arkadaşlar, elime bir yerlerden Suipack 5.0 full (Kodlarıyla) geçti. Delphi ye kurdum ve çalıştırdım. Benden ne register istedi ne de başka bir şey. Yapmış olduğum programı delphiyi kapatıp çalıştırdım, yine de herhangi bir uyarı mesajı vermedi. Ancak bu programı gidipte başka bir makinede denemedim. Benim korkum eğer lisanslı ise başka makineye yükledikten 1 ay sonra filan bir mesaj çıkarsa benim için iyi olmaz. O nedenle bu paketin paralımı yoksa parasızmı olduğunu size sormak istedim. Sitesinde paralı diyor ama benden herhangi bir şey istemedi. Not: Bende standart skinler var (Mac OS, XP gfilan)

Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Suipack para ile satılan bir bileşendir, lisans almanız gerekir.

Bir yerlerden bulup indirdiğiniz her program yasal olmuyor, sizinki de muhtemelen yasal olmayan bir dağıtımdır.

Bir ihtimalde eğer deneme sürümünü indirmiş iseniz, bazı componentler deneme yapabilmeniz için sadece Delphi açıkken çalışırlar. Bunun denemesi de çok basit, Delphiyi kapatıp, programınızı çalıştırın. Deneme sürümü ise ya uyarı verecek, ya da hiç çalışmayacaktır.

Kolay gelsin.
ng
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ng »

formun capiton kısmına bak. büyük ihtimalle suipack demo yazıyordur. ilk yüklediğimde bende şaşırmıştım.
Kullanıcı avatarı
MoSoft
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MoSoft »

Sui paralı bir componenti ama şirkette neler oldu ise sanırım kapatmaya karar vermişlerdi o sene sui 4 ü bedavaya dağıtmışlardı. Ondan sonra tekrardan paralı sisteme geri döndüler. Yani 4 ünü bulabilirsen ücretsiz kullanabilirsin.
Şafak 300 ( 10.04.2005) dü artık Yok....

http://www.ucretsizyazilim.com
Kısaca Ben : http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q ... 5%9F&meta=
Kullanıcı avatarı
drony
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen drony »

suipack gözüme hiç hoş görünmüyor maalesef.. ayrıca çok hantal ve tüm kütüphaneneleri yüklüyor mesela TEdit ekledik forma tbutton tprogressbar ... ne varsa yükleniyor default program boyutu 1 mb üzerine fırlıyor.

bunu yerine rbs component ve tmssoftware in componentleri çok başarılı.
skin tasarımını kendim photoshop ile yaparım genelde. örn. şu program da delphi7 harici hiçbir bileşen kullanılmadı.
"drony image to html" google da veya delphiturkiyede bulabilirsiniz..
mümkünse bence bu tür ağır bileşenleri programlarınızda kullanmayın profesyonel imajını yok ediyor programların.. benim görüşümdür. tartışma çıkmazsa sevinirim. :)