Paradox bazen düzgün çalışırken bazen çok yavaşlıyor?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
muskut
Kıdemli Üye
İletişim:

Paradox bazen düzgün çalışırken bazen çok yavaşlıyor?

Mesaj gönderen muskut »

Uzun süre sonra forum programlama başlığı altında soru sormak beni biraz duygulandırdı :) Uzun süredir delphiye uzaktım. Aradım ama forumda bulamadım böyle bir konu geçtimi bilmiyorum umarım ikinciye sormuyorumdur.

Delphi ve paradox klasik ikilisi ile yazılmış bir uygulama mevcut. Bu uygulamada şu aralar bir sıkıntı oluşuyor. Program kayıt ve sorgulama işlemlerini zaman zaman güzel bir hızda gerçekleştirirken (1 sn falan); bazen de bu işlem süreçleri 20-30 saniyelere çıkıyor. Bu yavaşlama nedendir? Bir fikri olan varmı? Ne yapabilirim?

kalın sağlıcakla...
Turki
Üye

Mesaj gönderen Turki »

Paradox'u iyi Bilirim.Ben Kendi Görüşümü Söylüyorum Gerci Burada Çok Bilgili Hocalar var Onların yanında bize düşmez ama...
Bu agırlaşmanın Tamamen Fuzuli Kodlarla ilgili olduğunu sanıyorum,Düşünün bir kere Bir işlemci bir karekteri okumak Sistemde algılaması için (Tabi İşemcinin hızına bağlı)Tekrar tekrar birinci noktaya gider,işte ne kadar çok gidip gelirse hız da ona göre olur,(Sistemden iyi anlarım Mesleğimiz),veya verileri Çok olan Kayıtlardan dolayı oluyor.Ben,Çok Güçlü olan SQL Server dada gözlemledim Sözkonusu ağırlaşma ondada oluyor. Mesela Sutunlar Kullanıcılar tarafından gereksiz Bilgilerle veya karekterlerle dolduruluyor,daha bir çok nedenler var,bir proğram yazarken mümkün olduğu kadar.sade bir proğram yazmak lazım.
Kullanıcılarıda belli ölçüde Proğramın içinden kısıtlamak lazım.
EeCOMP
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EeCOMP »

bunun tek nedeni paradox kullanman olabilir ama belkide senin arama filtreleme kodlarından kaynaklanabilir sorgulaman daha fazla kayıdı karşına çıkarıyosa yada daha fazla kolon kullanıyosan ondan olabilir ama sonuç olarak paradox sakat bişi paradoxdur ne yapsa yeridir yani
Kainat dahi bir programdır ve şüphesiz onun bir programcısı vardır...
Kullanıcı avatarı
aslangeri
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen aslangeri »

s.a.
raporun hangi durumlarda yavaşladığını bulmaya çalış.
belki bağlı tablobardan biri açık kaldığı için bu yavaşlamaya sebeb oluyordur.

yada sistem yoğun olduğu için...

yinede paradox değilmi bırax bırax
kal sağlıcakla..
Duyduğun Şeylerin Söylediklerim Olduğuna Eminim Ama
Anladığın Şeylerin Anlatmak İstediklerim Olduğuna Emin Değilim
Turki
Üye

Mesaj gönderen Turki »

Ben Kayıt Sayısını Merak ettim.! Kayıt sayısı nedir.?