dblookupcombobox

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
ayseonat
Üye

dblookupcombobox

Mesaj gönderen ayseonat »

mrb arkadaşlar ben arınıza yeni katıldım :D ve ilk sorumu soruyorum.

access veritabanımda personelle ilgili alanlarım var. önce personel_giris (giris.pas) ekranından personeli giriyorum. daha sonra güncelle (guncelle.pas) ekranından personelle ilgili bilgileri güncellemek istiyorum. guncelle.pas formunda dblookupcombobox'tan isim seçip, ona göre güncelleme yapıcam. dblookupcombobox'ı query e bağladım. giris.pas tan bilgi girdiğimde kapatıyorum formu. ondan sonra guncelle.pas ı açıyorum. yeni eklediğim eleman gelmiyo:(
refreshleri de ayarladım. hani sürekli refresh edip algılasın die ama olmadı.

iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Karinca
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Karinca »

Bu konuda Bir sürü Başlık var onları arattırdınız mı? Bu Problem için baya konu açılmış. Problem olan konuyu anahtar kelimelerle bi arattırın derim.
Tam bulamaz iseniz bile yaklaşırsınız ve o konuya sorunuzu yazarsınız. bende yeni sayılırım size söz söyleme hakkım yok ama katılım şartları böyle ;) Bence Bunlara Uyarsak daha geniş bilgilere ulaşırız. Haksızmıyım?

Selamlar...
cihana hakan olmak bir kuru kavga imiş
bir mürşide bende olmak cümleden evla imiş
h.z. Fatih

Resim
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen husonet »

Merhaba,

Bu tip işlerde ne yaptığınızı karıştırıyor ve problemi ne olduğunu çözemiyorsanız? Değişkenler kullanın derim yapmış olduğunuz atamayı değişkene değişkenden de gerekli obje ye yansıtın.

Kolay Gelsin...

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
ayseonat
Üye

Mesaj gönderen ayseonat »

mrb arkadaşlar.

personel_giris(giris.pas)'tan kayıtları giriyorum.
daha sonra dblookupcombo 'nun list source'nü giris.pas daki kayıt tablosuna bağladım. böylece personel_giris ten kayıt girildiği zaman dblookupcombobox ta hemen görünüyor:).

herkese iyi çalışmalar