cxgrid dbtableview sorunu

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Cevapla
Aşık_filozof
Üye
Mesajlar: 5
Kayıt: 13 Mar 2008 12:53

cxgrid dbtableview sorunu

Mesaj gönderen Aşık_filozof » 01 Kas 2015 08:27

Merhabalar;

Eski makinemde devexpress bileşenleri üzerinde değişiklikler yapmış ve derlemiş kullanıyordum, yeni makinemin gelmesiyle değiştirdiğim paketlerin kurulumunu yaptım değişiklik yaptığım şeyler ile sorunsuz yüklendi ve formun üzerine cxgrid atıp ayarlarını yapıp sorunsuz çalıştırıyordum. Ama eski makinemden cxgrid kullandığım projeyi yeni makineye taşıdığımda *.dfm dosyasında cxgriddbtableview objesi olmasına karşın bunu yüklememişim gibi hata veriyor. Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm üretmiş arkadaşlardan yardım istiyorum.windows 10, Delphi 7 , quantumgrid 6 kullanıyorum.
Nus ile uslanmıyanı etmeli tektir, tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

PunisherZ
Üye
Mesajlar: 7
Kayıt: 06 Eki 2012 07:54
Konum: Konya

Re: cxgrid dbtableview sorunu

Mesaj gönderen PunisherZ » 02 Kas 2015 08:13

*.dfm ve *.res dosyalarının tümünü *dcu dosyalarının yanına kopyalayarak deneyebilir misiniz. Tabi *dcu dosyalarının bulunduğu klasörü Library'e ekleyiniz.

Cevapla