FlexCell Bileşeni XE7 sürümünde çalıştırma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
3ddark
Üye

FlexCell Bileşeni XE7 sürümünde çalıştırma

Mesaj gönderen 3ddark »

FlexCell bileşenini Delphi7 ile bir sürü projede formda çokça kullandım. Delphi sürümünü yükseltmek istiyorum fakat Excel bileşeni ile ilgili hatalar veriyor.
Bileşenin kodlarının içinde PChar gördüğüm bilgileri PAnsiChar yapınca sayısal bilgileri alıyorum fakat yazı karakterlerini alamıyorum. Çince'ye benzer bilgiler çıkarıyor.
Kullanan arkadaş bulamaz isem bütün komponentin kodlarını baştan sona incelemek zorunda kalacağım :shock:

2009 ve sonra sürümlerde Tiplerle ilgili değişimden kaynaklanan bir sorun var fakat baştan sona incelemek gerekiyor.
Acaba bu bileşeni Delphi 2009 ve sonrası üst sürümlerde kullanan oldu mu?

Başka bileşen kullanmak istemiyorum. Ücretsiz ve çok fazla formda ve projede kullandım ve nasıl çalıştığına dair aşinayım.
Excel rapor almak veya dosyayı okutmak istediğimde Microsoft Excel kurulu olmadan rahatça yapabiliyorum.

Yapamaz ise en kötü şartla TMS Excel raporlamayı inceleyeceğim. Bildiğim kadarıyla zaten bu bileşen de FlexCell üzerinden geliştirilmiş bir bileşen.
Fakat bunu en son çare olarak düşünüyorum. :idea:
PostgreSQL - Delphi - Linux :!:
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Re: FlexCell Bileşeni XE7 sürümünde çalıştırma

Mesaj gönderen mussimsek »

Bu componenti TMS üretiyor gözüküyor. Deneme sürümünü indirip, kurun ve işinizi görüyorsa satın alın...

Unicode desteği olmadığı için karakterler çince gibi çıkıyordur. Kodu düzenleyecekseniz, stringleri unicode uyumlu yapmanız lazım.

Kolay gelsin.