DataSnap Connection Closed Gracefully

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Nemesis2005
Üye

DataSnap Connection Closed Gracefully

Mesaj gönderen Nemesis2005 »

Merhaba arkadaşlar

Garip bir problemle karşı karşıyayım.

DataSnap ile Server tarafını VCL Form Application olarak çalışmasında hiç bir sıkıntı yok. Modem yönlendirmelerini yapıyorum. Firewall ayarları tamam.

Aynı port aynı metodlar ile DataSnap Serveri Servis Application olarak yazıyorum. Modem arkasında bir yönlendirme ile çalışıyorsam, client tarafında DataSnap Client Modülü oluştururken dahi olşturduğum DataSnap Servis Application 'a bağlanamıyorum ve Connection Closed Gracefully hatası alıyorum.

Telnet ile aynı port 'a bağlantı yapabiliyorum.

Aynı Servis Application başka modem arkasında olmayan direk IP ile ulaşabildiğim bir server'da denedim. (Firewall ayarları yapıldı)
ve sorunsuzca bağlandı.

Modemde yönlendirme yaptığımda neden bu problemi yaşıyorum. Böyle bir olay başına gelen varsa yorumlarınızı bekliyorum
Her iyinin içinde bir Kötülük.Her Kötnün içide de bir iyilik vardır
Nemesis2005
Üye

Re: DataSnap Connection Closed Gracefully

Mesaj gönderen Nemesis2005 »

Arkadaşlar kusura bakmayın formu boşuna mesgul ettim

İnsan böyle saçma sapan bir hatayı anca kendi çözermiş

Servis Application tanımlarken ENCRYPTION tanımlamışım ondan dolayı bağlanmıyormuş................
Her iyinin içinde bir Kötülük.Her Kötnün içide de bir iyilik vardır