cxGridView run-time string ekleme

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

cxGridView run-time string ekleme

Mesaj gönderen barisatalay »

Merhabalar,

Aşağıdaki kod ile cxGrid üzerinde Run-time bir kolon oluşturuyorum ve hiç bir yere bağlı değil.
Yine buna runtime de yeni eklediğim kolona "cxgridview1.DataController.Values[1,10] := 'DENEME';" şeklinde string eklemeye çalışıyorum fakat bunu ekleyemedim bir türlü :-/
Senat0r
Üye

Re: cxGridView run-time string ekleme

Mesaj gönderen Senat0r »

Böyle birşeyi yapmayı bende denemiştim zamanında ama cxgridde vt ye bağlanmadan kullanılmıyor gibisinden bir bilgi aldım bıraktım
Levela cxGrid1DBTableView1 silip cxGrid1TableView1 eklersen string grid gibi kullanabilirsin burdan sonrasını araştırabilirsin mesela cxGrid1DBTableView1 ile cxGrid1TableView1 aynı anda nasıl kullanılır gibi.
gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Kod: Tümünü seç

Delete from hayat where cins="çıkarcılar"
Kullanıcı avatarı
barisatalay
Üye
İletişim:

Re: cxGridView run-time string ekleme

Mesaj gönderen barisatalay »

Teşekkürler abi yorumun için en son çareyi TKbmMemTable bileşeninde buldum orada ekledim ordan gridde gösterdim Runtime de :)