Firebird Data Yedekleme Programı

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
arifcell
Üye

Firebird Data Yedekleme Programı

Mesaj gönderen arifcell »

Sayın Delphi Türkiye Üyeleri
Bu Siteden Delphi Konusunda Bayağı Yardım Gördüğüm Icın Yaptıgım Programı Da Sizlerle Paylaşmak İstedim. Bu Programı Yazmadan Önce Sayın Whıte Rose İsimli Arkadaşımızın Yaptığı Programı Kullanıyordum. Kendisine Çok Teşekkür Ederim.
Fırebırd Data Yedekleme Programı Nasıl Çalışır.
1-Öncelikle Yedek. İni Dosyasındaki Ayarları Yapın.
a.Yol=Programın Çalışacağı Klasörde Yedek. İni Dosyasında Yedeks. Mdb Dosyasının Yolunu Belirtin.
b.Otomatik=Program Online Çalışacak İse Online Evet Olarak Ayarlayın.
c.Sılmesuresı=Daha Önceki Yedekleri Kaç Günlük Saklayacaksanız O Günü Yazınız. O Günden Önceki Yedekler Silinecektir.
2-Programın Açılış Ekranında Öncelikle Yedek Alınacak Olan Dataların Bılgılerını Sağ Klik İle Dosya Ekleden Belirtin.
3-Yedekleme Zamanlarından İsterseniz Otomatik Yedek Alınacak Zamanları Belirtebilirsiniz.
4-Manüel Yedekleme İle İsterseniz Tekli İsterseniz Toplu Olarak Belirtilen Dosyaların Yedeklerini Aldırabilirsiniz.
5-Yedekten Geri Yükleme İle Istedıgınız Yedekleme Dosyasını Yeniden Kullanabilirsiniz.
6-Log Kayıtları Bölümünden Bütün Yedekleme Bilgilerinin Loglarını Görebilirsiniz.
Sayın Arkadaşlar Bu Program Benim İsime Yaradığı Gibi İnşallah Sizinde İsinize Yarar.
Programda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
1-Yedekleme Surelerini Çok Kısa Aralıklarla Vermeyin.
2-Program Online Çalışacak İse Exenın Ve Datanın Yolunu Degıstırmemeye Çalısın. Çünkü Regedıtten Başlangıç Programlarında Kendi Programımın Yerini Sılsemde Windows Başka Yerlere Yazdığında Baslangıcda O Dosyayı Arıyor.
Herkese İyi Çalışmalar

Programın linki http://rapidshare.com/files/110554177/F ... e.rar.html
Gül Bahçesine Giren Gül Olur.
Gül Olmasa Bile Gül Kokar.
Kullanıcı avatarı
White Rose
Üye
İletişim:

Re: Firebird Data Yedekleme Programı

Mesaj gönderen White Rose »

Elinize sağlık, güzel bir çalışma.