.:Server/Client:.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
**Kırmızı**
Üye
İletişim:

.:Server/Client:.

Mesaj gönderen **Kırmızı** »

Selam arkadaşlar.Delphiyi yeni öğrendim ve gerçektende çok hoşuma gidiyo bişler yaptığımda.Fakat uzun zamandır araştırdığım bişi sormak istiyorum sizlere. Bir server oluşturmak istiyorum birde client. Cliente yazdığım kendi makina ip'im ile servera bağlanmak ve cdrom u açayıp kapamak istiyorum. Cdromu yaptığım bi program ile açıp kapatabiliyorum ama server/client ilişkisi ile yapmayı bağlanmayı yapamıyorum kodlarını bilen varsa gönderirse bana yardımcı olursa çok sevinirim. Neden böle bişi yapmak istediğimi soran olursa dedğim gibi bişiler yapmak uğraşmak güzel şey.şimdiden tşkler icq=81817575
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

burda bir çeşit trojan yapacaksınız. Dediğiniz gibi Server ve client programları olacak. Tüm gerekli kodlar server tarafında olacak, mesela cd-rom'u açmak gibi. Client sadece server'a ip'den bağlanıp kod gönderecek. Mesela "CDOFF" kodunu gönderirsen CD'yi açacak.

Indy kullanarak yapabilirsin. Gerekli örnekler demoları içinde var. Delphi 7 kullanıyorsan, Indy örneklerini http://www.indyproject.org adresinden indirebilirsin.

Kolay gelsin.
**Kırmızı**
Üye
İletişim:

Yardımların çok tşk ederim. Evet Delphi7 kullanıyorum. Verdiğin Adrese baktım ama indy dediğin şeyi anlamadım ki ben. Yani orda 9.0.14 Source code distribution filan yazıyodu bende onu filan indirdim ama bişi anlamadıımm.Sona ordakileri hep indirdim ama gene bişi anlamadım :) ama napıyım ya bisürü karışık şey. Lütfen bana tam download adresini verir misiniz. Çok tşk ederim şimdidden görüşmek üzere bye....byee
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

http://www.nevrona.com/indy/downloads/D ... 010311.zip
http://www.indyproject.org/indy/demodow ... 4Nov02.zip
adreslerinde indy ile yapilmis ornekler var. ilki Indy8 ikincisi ise 9 icin.... Delphi 7'de zaten indy var olduğu için bu örnekleri doğgrudan açıp inceleyebilirsiniz.. Fakat Delphi7 ile ile gelen indy 8 mi yoksa9 mu onu bilmiyorum....
Bu örnekleri indirip açmayı denerseniz durum anlaşılır. Indy 8 için olan örneklerin her halukarda çalışacağı kanaatindeyim....

Kolay gelsin....
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Delphi 6 ile Indy 8, Delphi 7 ile Indy 9 geliyor abi. Zaten en son sürümü de bu.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Indy 10 Beta olarak çıkmış ama destek verilen güncel sürümü dediğin gibi Indy 9 olarak belirtiyorlar zaten...
**Kırmızı**
Üye
İletişim:

Çok teşşekür ederim fahrettin abi ve adminimiz. Fahrettin abi downloadları indirdim incelemeye başladım umarım başka bi sorun çıkmaz yardımlarınız için çok teşşekür ederim tekrar görüşmek üzere bye...byeeee.Örnekleri inceleyip gelişmelerden sizi haber ederim
**Kırmızı**
Üye
İletişim:

selamlar tekrardan. Herşey için teşkürler :) kodlarla boğuşuyorum şimdi. Gerçi bu örnek benim istediğimden daha karışık ama olsun sanırım çözdüm çoğunu. Yardımlarınız için tekrar teşşekürler çok saolun bye..byeeeeee