TurboPower SYSTOOLS 4.03

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Kullanıcı avatarı
safak
Şafak EBESEK
İletişim:

TurboPower SYSTOOLS 4.03

Mesaj gönderen safak »

Daha önce kurmuştum. Yeniden kurulmadı.

Kurma işlemi gerçekleşiyor. Tüm componentlerin install ve register edildiği mesajı geliyor.
Component >InstallPackages de kurulduğu görülüyor.
Component >InstallPackages > Component tıklandığında tüm componentler görülüyor.
Fakat IDE Palette boş.

Kurulumdan önce eski kurulumu ve dosyaları kaldırıyorum. Library path doğru. DIR isimleri gayet kısa.

Başka bir çok bileşen kurulu. Hepsini aynı projede kullanıyorum.
Paletten bir şey silmem mümkün değil.

Görüşlerinizi rica ediyorum.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

şöyle bir yol takip et, ben de hep işe yaramıştır.

1. Component ->Install Package kısmını aç
2. SysTools bpl'ini seçip, Remove butonu ile sil. Burdan bpl'in yolunu ve adını öğrenip bpl'i de sil.
3. diskteki systools dosyalarını sil.
4. Sıfırdan tekrar kurulum yap. Sitede 3. parti bileşenler kısmında, Turbopower yazısında kurulumun nasıl yapılacağı var.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
safak
Şafak EBESEK
İletişim:

component palette

Mesaj gönderen safak »

Cebabınız için teşekkür ederim.

Componentleri kurup kaldırırken ben de aynı yolu izliyorum. Fakat bu sefer o da işe yaramamıştı. Bilinen gelenksel yolu uyguladım. Tüm delphi'yi kaldırıp yeniden kurdum. Diğer bileşenler, yardım dosyaları ayarları yaklaşık olarak 4 saat tuttu. Şimdi herşey çalışıyor.

Bu problemin özel yapısının dışında, component palette sanki doluluktan kaynaklanan bir kararsızlık gösteriyor. Ya da bir yerlede limiti var onu aşıyoruz. Tüm haber grupları taradım. Benzer şikayetler var fakat açık bir çözüm yok. Bu konuda bir tespitiniz olursa lütfen foruma ekleyelim.

İyi Çalışmalar Dileklerimle...
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

en sevmediğim durumlardan birisi de bu kurulum olayı. Herşeyi tam oturtmuşsunuz, tekrar yeni baştan ayarla :evil:

Ben de sık rastlıyorum benzer durumlara. Tam bir çözüm olmamakla birlikte Library Path'in çok uzun olması sıkıntı olabiliyor. Ama Delphi 6-7 gibi yeni sürümlerde bu aşıldı diye okudum ama yine de :

* Kullanmadığınız bileşenleri silin.
* Sildiğiniz bileşenlerin Library path'te kalan yollarını silin.
* Sık kullandığınız bileşenleri Delphi klasörüne kurup, path'lerini $Delphi şeklinde verin veya 2. bir yol olarak birçok bileşeni aynı klasöre koyun.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

Yok tam olarak aşılamadı. Onun biraz önüne geçebilmek için tavsiyem herşeyi bir klasör altında toplamaya çalışın. yani "c:\Components" gibi bunuda bir variable içine atabiliyorsunuz. Ozamanda uzun uzun path yazmak yerine bu değişkeni kullanırsanız size dan yırtıyorsunuz
kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!