Forum Kuralları (Güncelleme : 13.06.2007)

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
Mesajlar: 7561
Kayıt: 10 Haz 2003 12:26
Konum: İstanbul
İletişim:

Forum Kuralları (Güncelleme : 13.06.2007)

Mesaj gönderen mussimsek »

Genel Bilgiler ve Yaptırımlar

Bu forumun amacı Delphi ve veritabanı programcılarını, bilgisini paylaşabilecek, öğreten ve öğrenen insanları bir araya getirerek seviyeli bir paylaşım ortamı oluşturmaktır. Bu bağlamda:

* Forumda nazik bir dil kullanın ve yeni kullanıcılara yardımcı olun. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi haklarına saygısız içeriğe sahip mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

* Burası bir warez forum değildir. Asla warez, crack, serial isteklerinde bulunmayın. Bu tip istekler haber verilmeksizin silinecektir.

* 3. şahıslara zarar vermeye yönelik uygulama geliştirenlere (trojan, virus vb...) yardım edilmez. bu amaçla forumdan yardım talep etmek yasaktır. Aksi davranışta bulunanların üyeliği haber verilmeksizin silinir.

* Siyasi konular konuşmak yasaktır.

* Farklı isimlerle birden fazla üyelik oluşturmak yasaktır. Tespit edildiğinde kullanıcıya ait tüm üyelikler silinecektir.

* Forum çeşitli kategorilere ayrılmış ve her kategorinin altında hangi mesajların atılabileceği belirtilmiştir. Mesajınızı ilgili foruma atabilirsiniz. Yanlış foruma atılan mesajlar haber verilmeksizin ilgili foruma taşınacaktır. Birden fazla foruma aynı mesajı göndermeniz durumunda, sadece biri hariç diğerleri haber verilmeksizin silinecektir.

* Buraya atılan mesajlar herhangi bir kontrolden geçmeden foruma ulaşmaktadır. Mesajların içeriğinden sadece yazarları sorumludur. Delphi Forum yönetimi içerikten sorumlu tutulamaz. Bu bakımdan Verilen çözümleri sorumluluğunu alarak kullanın. Mümkün olduğu kadar yedekli çalışın.

* Foruma yazdığınız her türlü bilgi tüm üyeler tarafından görülebilir. Üyeler bu bilgileri kendi programlarında veya herhangi bir mecrada kullanabilirler. Mesaj attığınız zaman bunu kabul etmiş sayılırsınız.

* Lütfen sorularınızı foruma sorunuz. Mail ve özel mesaj yoluyla gelen sorular yanıtlandırılmaz. Özel mesaj yoluyla soran üyelerin özel mesaj hizmeti haber verilmeksizin kesilecektir.

* Lütfen Mesajın ve başlığın tümünü büyük harflerle yazmayın. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini unutmayın.

* Eğer sorduğunuz soruya verilen cevap tam olarak işiniz görmedi veya ekstra bilgiye ihtiyacınız varsa, ilgili başlığa devam edin. Yeni bir başlık açmayın. Açılması durumunda haber verilmeksizin kitlenecek veya silinecektir.

Mesaj atarken dikkat edilmesi gereken hususlar

* Sorduğunuz soru daha önce Delphi Forumda sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Delphi Forum'un sağ üst köşedeki menüde yer alan Arama özelliğini kullanarak bu mesajlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca cevaplar sitedeki Delphi İpuçları kısmına da eklenmektedir. Burdan kategorik olarak verilen cevaplara ulaşabilirsiniz.

* Sorun belirten mesajlarınızda, gerekli olabilecek detayları olabildiğince açık bir şekilde yazmanız yine sorununuza çabuk çözüm bulunması açısından önemlidir. Bir hata mesajı alıyorsanız, hata mesajını ve varsa numarasını yazın veya veritabanı ile ilgili bir soru soruyorsanız kullandığınız veritabanını ve erişim componentlerini yazın.

* Mesajınıza uygun ve konuyu özetleyen kısa bir başlık yazın. Acil, Çok Acil, Önemli gibi ifadeler veya konuyla alakasız bir başlık kullanmayın.

* Bir de ricamız var; sorununuzu çözdüğünüz zaman, son bir mesaj olarak problemin nerden kaynaklandığını ve nasıl çözdüğünüzü yazarsanız daha sonra aynı sorunla karşılaşan üyelerimiz için iyi bir kaynak olacaktır.

* Forum Kurallarına uymak mecburidir. Bu kurallara uymadan forumdan faydalanamazsınız! Bu konuda özür, mazaret ve itiraz kabul etmiyoruz!

İyi günler.

Delphi Forum Yönetimi
mussimsek@delphiturkiye.com
En son mussimsek tarafından 03 Eyl 2004 09:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kilitli