ASP den access e kayıt

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
pentiumkivanc
Üye
İletişim:

ASP den access e kayıt

Mesaj gönderen pentiumkivanc »

merhabalar, ben asp den access veritabanına bağlantı kurup stok tutan bir web sayfası yapıyorum. işyerimdeki bilgisayarım win2000 işletim sistemi yüklü ve iisadmin kurulu tıkır tıkır çalışabiliyorum. Evdeki bilgisayarımda XP kurulu onda da iisadmin kurulu fakat o bilgisayarda gerek benim hazırladığım sayfadan gerek başka access bağlantısı isteyen sayfalardan veritabanına kayıt yapmak isteyince veritabanı veya nesne salt okunur diye bir mesaj alıyorum. Kayıt okurken problem yok ama yazdırırken bu hatayı alıyorum. Veritabanını dosyasının üzerine sağ tıklayıp okuma - yazma hatta tüm kullanıcılar için gerekli yetkiyi verdim. Bu durum daha önce başına gelen varmı? Yardımlarınız için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen husonet »

Access Dosyasını sağ tıklayıp baktınmı? Salt okunur olabilir :idea:

Kolay Gelsin...

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
Kullanıcı avatarı
pentiumkivanc
Üye
İletişim:

Veritabanını dosyasının üzerine sağ tıklayıp okuma - yazma hatta tüm kullanıcılar için gerekli yetkiyi verdim. Bu durum daha önce başına gelen varmı? Yardımlarınız için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
pentiumkivanc
Üye
İletişim:

Sorunu rasgele bir şekilde çözdüm. IISadmin içine girip yeni bir sanal dizin oluştur dedim sonra o dizine de bütün izinleri verdim. Tuhaftır gerçek dizin de aynı izilere sahip ama nedense sanal dizinde bu hatayı almadım. dosyalarımı iis içinden sanal dizine taşıdım bende. Şu an sorunsuz çalışıyor. anlamadım gitti
menderes

asp ile access veri tabanına kayıt

Mesaj gönderen menderes »

herkese merhaba
Bu konu ile xp den dolayı benimde sıkıntım var
yardımcı olursanız sevinirm
Kullanıcı avatarı
pentiumkivanc
Üye
İletişim:

Ben yukardaki gibi yapmıştım. Denedinizmi?
m.erin
Üye

Bir tavsiye...

Mesaj gönderen m.erin »

Böyle bir sorunu 2000'den XP'ye geçince ben de yaşadım..

Çözüm yolunu ise rastgele buldum..

Yeni bir .mdb dosyası oluşturdum.. Eski .mdb dosyasındaki tabloları sürükle bırakla yeni dosyaya bıraktım.. :D OLDU..

Bi deneyin belki olur..

Bir de baglantınızı şu şekilde yaparsanız daha verimli sonuç alırsınız sorun yaşamazsınız:

Kod: Tümünü seç

Set bag = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
bag.Open = "Provider = Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source = "&Server.MapPath("./veriler.mdb")

Eski baglantı stilinde problem çıkarıyo kesinlikle eminim!

Kolay gelsin...