Çalışma anında Fastreport Page ve masterdata size değiştirme

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
mmg
Üye

Çalışma anında Fastreport Page ve masterdata size değiştirme

Mesaj gönderen mmg »

Merhabalar, kolay gelsin.

Fastreport ile barkod etiket tasarımı yapıyorum. Fastreport design modda;

FrxReportPage için ;
PageHeight= 10
PageWidth= 30

MasterData bant için ;
ColumnGap 0.10
Columns 3
ColumnWidth 10

Değerlerini veriyorum sayfa üçe bölünerek istediğim gibi çalışıyor, burada bir sorun yok. Fakat çalışma anında etiket tasarım ekranında Aynı değerleri
gönderirsem eğer bu değerleri sanırım mm olarak alıyor çünkü rapor erkanı çok küçük geliyor. Değerleri PageHeight= 100 ve PageWidth= 300 olarak verirsem sanırım aynı ölçü oluyor fakat masterdata için çalışma anında gönderdiğim kolon değerlerini doğru algılamıyor. Örneğin design modda değerleri elle girerek uygulamayı çalıştırırsam masterdata bandını 3 eşit parçaya bölerek tek satıra muntazam olarak 3 adet kayıt yazıyor. Çalışma anında Masterdata için kolon sayısı, kolon genişliği ve kolonlar arası boşluk değerlerini design modda verdiğim değerlerin aynısını vermeme rağmen tek satıra yine 3 adet kayıt yazıyor fakat bu sefer masterdata bantı 3 eşit parçaya bölünmüyor ve kayıtlar neredeyse üst üste geliyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim acaba ? Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Kod: Tümünü seç

TfrxReportPage(ETIKET_TR.FindObject('Page1')).Orientation := TPrinterOrientation.poPortrait; //.. poLandscape;
  (ETIKET_TR.FindObject('Page1') as TfrxReportPage).PaperWidth:= T_TEMPGENISLIK.Value;
  (ETIKET_TR.FindObject('Page1') as TfrxReportPage).PaperHeight:= T_TEMPYUKSEKLIK.Value;
  if T_TEMPKOLON_SAYISI.Value>0 then // Eğer etiket ayarları ekranında masterdata columns için değer girilmiş ise
  begin
    (ETIKET_TR.FindObject('MasterData1') as TfrxMasterData).Columns := T_TEMPKOLON_SAYISI.Value;
    (ETIKET_TR.FindObject('MasterData1') as TfrxMasterData).ColumnWidth := T_TEMPKOLON_GENISLIGI.Value;
    (ETIKET_TR.FindObject('MasterData1') as TfrxMasterData).ColumnGap := T_TEMPKOLONLAR_ARASI_BOSLUK.Value;
  end;
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: Çalışma anında Fastreport Page ve masterdata size değiştirme

Mesaj gönderen freeman35 »

ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
mmg
Üye

Re: Çalışma anında Fastreport Page ve masterdata size değiştirme

Mesaj gönderen mmg »

İnceledim, fakat benim sorunumun cevabı orada yok maalesef.