Udf formatı

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
emrah24
Üye

Udf formatı

Mesaj gönderen emrah24 »

Merhaba uyap doküman editörü formatı olan udf için yardıma ihtiyacımız var.

Delphi 7 ile hazırlanmış programda udf formatında ki hazır belgelere veri göndermem gerekiyor.

Word için replace vb. Yöntemlerle yapabiliyoruz. Udf için nasıl çözüm üretebiliriz.

Şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: Udf formatı

Mesaj gönderen freeman35 »

Devletin memurundan iş bekleme. Bir müdür ün bana verdiği cevaptır " Evinde yatsa da buraya da gelse aynı parayı alıyor neden çalışsın ki?"
udf i bi ara kendilerine şart koşmuşlar, yapmışlar, muhtemelende işin içinde fetomanlar vardı. neyse,
https://www.youtube.com/watch?v=sgX31LB42vg
Burdan anladığım, word değilde rtf formatı üzerinden işlem yapabilirsin. sonrada video daki gibi rtf okuyup faklı kaydet ile udf kaydedilebilinir. Yada varsa rtf yi udf çevirebilirsin.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
emrah24
Üye

Mesaj gönderen emrah24 »

bu işlemi direk delphide yapmamız gerekiyor. Bizim sistemimiz şuan rtf olarak kaydediyor. Yani udf formatında kaydedilmiş olması gerekiyor. Udf ye çevirme işi çok garip udf dosyasını zip yapınca içinde xml dosyasayı var en ufak değişiklikte evrak bozuluyor.
emrah24
Üye

Mesaj gönderen emrah24 »

.bat dosyası felanda yapmayı denedim ama başaramadım
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

emrah24 yazdı: 24 Ara 2021 01:20 .... en ufak değişiklikte evrak bozuluyor.
amaç ta o zaten. adalet bakanlığının bunu yapma sebebi bu. Digital ortamda evrak sahtekarlığının önüne geçişmesi. Bunu aşamazsın, aşma yolunu bulursan da bakanlığın sistemi çökmüş demektir :D bir sürü dava pert olur :)
doc yada rtf ye delphiden müdahale edebilirsin. Değişliği yaptıktan sonra rtf kaydedip, bunu convert edebiliyor musun? bunu araştırman gerek. bir dll vs mutlaka vardır. udf kaydeden editör bir dll vs vs kullanmak zorunda. Bakanlığa sorabilirsin. Sözlü net cevap alamayabilirsin. Savcılık ve/veya cimer üzerinden yazılı ve yazını da resmi kayıt altında yap. Bir ay içinde cevap dönmeleri gerek.
Ha dönmezlerse de uğraşma :D 2022 şubat ayından beri cimer üzerinden bakan efendiden randevu istedim, özel kalemi geçemedim, cevap vermeye dahi tenezzül etmediler, Cumhurbaşkanından istedim üst amiri diye. onlar sa daha beter çıktı, kaydettik, e malum iş çok vs çocuk avuttular. Afrikalı olsaydım muhtemelen görüşürdüm :lol:
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

UDF editoru java'da yazilmis bir uygulama. dolayisiyla bir dll yok. Ancak decompile edip bakmadim, belki hazir bir kutuphane kullanilmistir.
emrah24
Üye

Mesaj gönderen emrah24 »

Olmaz diye birşey olacağına inanmıyorum. yapıp şuan kullanımda olan programlar mevcut. Bir yöntemi var elbet.