.Net'de Devexpress mimarisi Delphi VCL kadar başarılı olur mu

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
Saltuk
Üye

.Net'de Devexpress mimarisi Delphi VCL kadar başarılı olur mu

Mesaj gönderen Saltuk »

Arkadaşlar biraz garip bir soru ama Delphi'de Devexpress VCL ile veri tabanında deniz üstünde sörfle süzülürcesine tarifsiz lezzetler yaşamış şimdi ise .Net'te angular, jquery ve diğer front ve backend mimariler ile boğuşmak zorunda kalmış biri olarak size sormak istedim.

Sizce .Net'in native bileşenleri ve değişik framework kütüphaneleri yerine devexpress'in .Net sürümünü alıp implemente ederek yine sörf'e başlayabilir miyim?
Teşekkürler.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: .Net'de Devexpress mimarisi Delphi VCL kadar başarılı olur mu

Mesaj gönderen mkysoft »

Başarılı olmaması için bir neden yok. Ürün zaten yeni çıkmadı, bayadır var. Delphi'deki ortamdan farklı olarak çok fazla, güçlü rakibi var (Kendo UI, Ext.Net, Primefaces, v.b.) ve daha iyi durumdalar.
Diğer taraftan bu şekilde tasarlanan sabit arayüzler (konum, şekil, boyut, renk, ifade şekli, responsive olmayan) sektörde terk ediliyor, sıra iş uygulamalarına kadar geldi.
Saltuk
Üye

Mesaj gönderen Saltuk »

sizin devexpress rakiplerinden tercihiniz var mı? zira para yatıracaksak yanlış yere olmasın...
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Ortaya kullanıcı dostu bir uygulama çıksın isterseniz bu konuda uzman olan arayüz tasarımcıları/ux personel çalıştırarak react/angular kullanın. Buna ayıracak zamanım ve bütçem yok ama biraz da arayüze müdahale edeyim derseniz Kendo UI kullananın. Bunlara hiç zamanım yok, developer UI ile uğraşmasın isterseniz Ext.Net kullanın. Lisans parası ödemek istemem derseniz serenity ve primefaces projelerine bakın.
Saltuk
Üye

Mesaj gönderen Saltuk »

Gönderdiğiniz seçenekleri inceledim. Devexpress'i de inceledim.
Devexpress'in çok güzel estetik ve kullanışlı çözümleri var. Diğerlerinde aynı tadı bulamadım.