Numara Bul (Telefon Numarası Kime Ait)

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
theSinan

Numara Bul (Telefon Numarası Kime Ait)

Mesaj gönderen theSinan »

S.a
Uygulama Boyutu Büyük (Şiştiğinden Dolayı ) Link Olarak Ekledim

http://www.kardeslerbilgisayar.com.tr/p ... araBul.rar
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Re: Numara Bul (Telefon Numarası Kime Ait)

Mesaj gönderen mrmarman »

Merhaba.
Hocam samimi söyleyeyim, bir şeyi ispat etmek vs. gibi bir amacım yok, sadece sıkıntı olmasın diye yazıyorum.

Sorgulanan numaralar sizin sunucudan değil de başka bir sunucuya başvurularak PHP ile EXPLODE ediliyordur diye değerlendiriyorum. Sıkıntı yaşanmasın diye kaynak bildirebilir misin ? Çünkü diğer sunucu sorgulanan numaraları arşivliyor olabilir arada kalmayın isterim.
Resim
Resim ....Resim
theSinan

Mesaj gönderen theSinan »

Muharrem Hocam
Allah Razı Olsun On Numarasın
Program Çift Taraflı Çalışıyor
Sorgulama Kaynağı
http://www.numarasorgulama.co
Sorgulama Link
http://www.numarasorgulama.co/index2.ph ... 5xxxxxxxxx
yanliz site Günde 10 kez Aramaya izin veriyor
(yapabileceği tek kısıtlama ip adresi ile kontrol aynı ip den 10 kez aramaya izin veriyor)

bende her 10 aramadan sonra kullanıcını modemi kapat aç yapmayacağını bilerek
biliyorsunuz (statik ip adresin olmayanlar ) modemi kapatıp açtıklarında ip değişir

Sorgulama işini sunucudan ordadanda Proxy Serverlara gönderip sorgulayıp
Hem
günde 10 kez sorgulama sınırını aştım
Hemde Sonraki Tekrarlanan Aynı Numara Sorgulamalarında daha hızlı cevap döndersin diye
Bilgi Dönen Arama Sonuçlarını Kaydedebildim
(Allah Şahit Başka Bir niyet Yok)

bunun için Sunucumda iki tablo oluşturdum
Birinci Tablom
ProxyServerListesi sutunları(serverip,portno,kreditarihi,kredisayisi,aktif)
ikinci tablom
Rehber Listesi surunları(TelefonNumarası,AçıklamaBilgileri)
Veri Tabanı Bu kadar
Sorgulamayı ise
PHP curl ile yapıyorum
Curl sorgulamadan önce
ProxyServerListesinden kreditarihi aktifgunun(yani buğünün tarihi olan ve kredi sayisi yeterli olan) bir Proxy serverın ip adresini ve port numarasını rasgele seçiyor
$ServerKayitno=Tablodaki kayıt nosu
$ServerIpAdres=Seçilen Proxy Server ip adresi
$ServerPortNo=Seçinlen Proxy Server Port nosu
Değişkenlere Atıp Curl de ile
http://www.numarasorgulama.co/index2.ph ... 5xxxxxxxxx
Yaptıktan Sonra
$ServerKayitno Proxy Serverın Kredi Sayisini 1 Düşüriyorum
eğer 1 in altına düşerse
Buğun bir daha kullanmamak için ve Yarın Tekrar Kullanmak için
kreditarihi sutununu 1 gun arttırıp kredi sayisini 10 yapıyorum

eğer sorgulamada Bilgi Dönerse Bu Dönen Bilgi ve Telefon numarasını Daha sonraki aramalarda hızlı cevap için
Rehberlistesi Tabloma Kayıt Ediyorum

çalışma mantığı bu şekilde
gelen her aramayı daha önceden aynı telefon numarası bizin rehberlistesi tablosunda varmı diye kontrol ediyorum
eğer bu tabloda var ise Kullanıcıya rehberlistesindeki bilgileri dönderiyorum
yok ise Curl ile işe başlıyorum

Aslında piyasada yazılmış olanları var
neden yazdım demeyin
CURL ile PROXY daha önce hiç kullanmamıştım
hem onu ögrendim
hemde
http://www.numarasorgulama.co yarın sorun çıkarda programı güncellemek yerinde
Curl ile başka yerden çekmek daha kolay olacaktır
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Bu da benim Bayram hediyem olsun.
Aynı siteden direkt Win32 uygulama olarak sorguluyor.
Resim

Dosya linki olarak da
:arrow: Güncel dosya indirme linki takip eden mesajlarda...

- Yaptığı işlem, (A) planı olarak öncelikle düz sorgu yapıyor. Sitenin günde 10 sorgu limitine takılınırsa o zaman otomatik olarak (B) planına geçiyor. Proxy listesinde görülen ilk sıradan başlayarak başarılı olana kadar ardışık olarak dönüyor. Bu işlem en fazla 10 defada sonlanıyor. Yani çok bekletmiyor.

- Dilersen PANİK butonuna basıp dilediğin bir proxy sunucusunu seçerek oradan sorgulatabiliyorsun.

- Proxy listesini http://proxylist.hidemyass.com/ sitesinden parse ediyor. Dilediğin zaman ilgili butona basarak yeni listeyi güncelleme imkanı mevcut. Program ilk çalıştığından bunu otomatik yapıyor. Çalıştığı sürece yinelemiyor bu işi size bırakıyor.

- Unutmadan bildireyim işletim sisteminin Proxy sunucunusu ayarlarına dokunulmuyor. Sorgulamaları Indy (IdHttp) ile yaptım. Sorguyu direkt ilgili proxy sunucusundan yaparken sistemimiz orjinal IP'sinde kalıyor.

Edit: Link güncellendi v1.5
En son mrmarman tarafından 17 Eki 2015 01:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

Abi cok farklisin ya muthis bir fikir olmus. Simdi bu kesin arka planda calisip sorgulari kaydediyordur merkezi olarak. Efsane !

@thesinan eline saglik bu uygulama arka planda sorgulari toplarsa kullanima gore veriler toplanabilir. Ve bu sayede daha sonra isime gore de sorgu yapilabilir. Birde mobilini yazip gelen cagriya gore (cia gibi zaten bu servisler onun altyapisini kullaniyor) gosterilebilir. İlk acilisrada butun rehber taranabilir. (İzine gore)
En son G.Arkas tarafından 25 Eyl 2015 11:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Hakkını yemeyelim, fikir @theSinan'ın.
Win32 uygulaması benim yaptığım. Benim yaptığımda bir veritabanı kaydı vs. yok. Hız için dahi olsa ortak sorgu sıklığı vs. pek söz konusu olmayacağı için kayıt işini (kendi adıma) etik görmedim. :alkis:

Sorgu yapılan sunucu (bize ait değil) illa ki kaydediyordur çünkü sitenin altında son yapılan sorgular görünüyor.

Şimdi aklıma geldi, proxy kısmı başta değil de lazım olduğunda daha sonradan yüklenebilirdi. 10 sorgu sonra yani. Böylece açılıştaki kısa duraksama ortadan kalkardı.

Gece düşünememişim. Uygun zamanda güncellerim.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

Hocam sorgu yapan site cia altyapisi kullaniyor.

Cia-app.com

Ancak yinede bu sitede verileri kaydediyordur. Bu şekilde bizde sömürebiliriz ;) senin tc kimlik sorgulamalarında yaptığın gibi :))
Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

:) TCKimlik sorgusunda tcnoları değil captcha kodları arşivleniyordu, yani benim yaptığım sorgunun captcha kodu sana, seninki bana yarıyor, ortak bir captcha resim kod bankası oluyordu. TCKimlik sorgusu sırasında sorgulanan TCNolarının kaydına gerek yoktu çünkü.

Ayrıca haklısın, dediğin gibi CIA yazılımının aynı veritabanını kullandığı açık çünkü kişilerin telefon rehberinde kaydedilen isimler şeklinde görünüyor. :roll:
Resim
Resim ....Resim
cozturk
Üye

Mesaj gönderen cozturk »

Sorgulanan numaraları ve isimleri kaydedip bunları kullanmak amaç olsa, program sırayla deneme yapar, ismi tanımlı olanları veritabanına kaydeder. İsmi bulunamayanları geçer. Bu işlem, başka kullanıcılardan medet umup, elle numara sorgulamalarını beklemekten daha kısa sürebilir.

örneğin 05320000000...05329999999 ye kadar tarama yapılır. Bulunanlar listeye kaydedilir.

Daha sonra ismi ve telefonu belli kişilerin listesi pazarlama amacıyla kullanılabilir. fakat ek başka bilgiler de gerekli. Kullanıcı yaşı, ilgi alanları eğitim durumu vs? bunlar olmadan nasıl pazarlama yapılabilir? SMS gönderilebilir. içerisinde kişinin ismi geçen SMS, toplu smsten biraz daha etkili olur. Sayın xxx yyy,.. size özel kampanya. 1 tane abc alırsanız yanında 1 tane hediye.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

@cozturk haklısın, firmaların veritabanı tutma konusundaki bu tezin yere basar nitelikte. :?

Bahsettiğim güncellemeyi yaptım açılması / çalışması daha seri oldu.
Güncel dosya indirme linki takip eden mesajlarda...

Anlaşılır olsun diyerek ekran formunu da biraz farklılaştırdım.
Resim

Bayram hali, bir sürü SMS geliyor. Bu SMS sahiplerinden bazıları da telefon numarasının kendi telefonumda kayıtlı olduğunu düşünüyor olacaklar ki mesajların sonuna kendilerini tanıtan en azından ismini yazmayı ihtmal edebiliyorlar.

Bu projeyi bu günlerde onun için ele alıyorum.

Bu numaradan isim bulma işi bir kenara tümüyle bağımsız olarak bir sonraki proje de telefon kişiler listemdeki kişilere Android üzerinden toplu SMS gönderme projesi olacak.

Gönderme derken belirlediğim formatta kişiye özelmiş gibi bir hava katması için her mesaja isim ve/veya soyad koyarak gönderen cinsten. Bunu PC kontrollü DataSnap üzerinden telefona bağlan onunla gönder olabileceği gibi, telefondan direkt gönderi de olabilir.

Sizde de aynı mı bilmem ama son zamanlarda bana genel bayram mesajları genelde Internetten derlenmiş çok sıradan mesajlar oluyor.

@cozturk'ün de bildirdiği gibi, mesaj içinde isim geçen türden düşüncem "Gürkan kardeşim bayramını en içten dileklerle kutlarım. Ailecek nice mutlu bayramlara dileklerimle. ARMAN'gillerden Muharrem ARMAN" şeklinde bir mesaj iyi olmaz mı :?:

Bu mesajı 150 kişiye topluca gönderip araya ismini de ekleyerek kişiye özel formatta olmasını sağlamak hoş olacaktır. Vodafone'dan 1000'in üzerinde SMS hakkım her ay yanıyor. Bunları toplu SMS olarak kullanmak için telefonlar biçilmiş kaftan. :D

SMS Grup sınırı olan 20 limiti sayısı da bu sayede aşılabilir olacaktır.
Tabi bu arada yapılmışı var mı diye bir bakarız. Mass SMS şeklinde daha önce yapılmış bir proje varsa ki vardır ama gizli kalmış olabilir. Yine de etrafa bir bakmakta fayda var.

Edit: Link güncellendi v1.5
En son mrmarman tarafından 17 Eki 2015 01:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
cozturk
Üye

Mesaj gönderen cozturk »

Bu projeden sonra, proxy listesinden otomatik seçim yaparak, gizli sörf sağlayan bir tarayıcı yapmanız uygun olacak gibi.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

:D

Şaka bir yana bu projeden önceki eski bir projemde WebService üzerinden süreli lisans takibi yapan bir sunucu bilgisayarım ile iletişim kuran istemci üyeler için kullanmıştım.

(30 ve 15 günlük kullanım lisansları için süre tutum işlemini client/server web service ile konuşturuyordum. Ücreti yatırılınca server'dan süre veriliyor, bu durum otomatik olarak istemci tarafından yeni süre için üretilen seri numarası transferi el değmeden yapılıyordu.)

Neyse lafı uzattım, kendi lisans sunucuma Türkiye'nin herhangi bir yerinde ulaşılması her zaman mümkün olmuyordu. Örneğin Aydın'dan iki tane okul ve Bursa'dan bir ve Gaziantepten bir okul sık sık ücretini ödediği halde süre alamadığı şikayetiyle başvuruyordu.

Sonra tesadüfen sorunun TTNET kaynaklı olduğunu keşfettik. TTNET Transparent proxy üzerinden çalıştığından hepimiz aynı servis sağlayıcı olan TTNET ADSL üyesi olsak dahi bazı IP'lerden IP'lere erişim engelliydi. Bunu da yukarıdaki değişken güncel proxy sistemi ile aşmıştık. Nereden nereye... herkes aynı servis sağlayıcıda ama birisi diğerine bağlanamıyor.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

"Gürkan kardeşim bayramını en içten dileklerle kutlarım. Ailecek nice mutlu bayramlara dileklerimle. ARMAN'gillerden Muharrem ARMAN"
Teşekkür ederim abicim. Çok özel hissettim kendimi walla işe yaradı :lol: Seninde bayramın kutlu olsun abim. :bravo:
Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Kardeşim benim, mesaj içeriği gerçektir.

Proxy liste kaynağını (3) adede kadar arttırdım ve linkleri de yeniledim. 3 farklı Proxy Listesi kaynağından liste alma imkanı verdim.

(1) HideMyAss listelerini html içerisinde STYLE ve CLASS'ları PARSE işlemine karşı tuzaklamışlar ama bastiçe çözülebildiğinden olsa gerek çalışan proxy sayısı oldukça azdı.

(2) InCloak ile ise yine PARSE işlemine karşı PORT numaralarını GIF resim olarak koymuşlar. Onların OCR edilmesi gerekti. Çünkü resimler statik değil, her satır için değişik isimlerde üretilmişler. Onun için proxy listesi daha az kullanılmış ve verimli çalışıyor.
NOT: InCloak; HTTPS ile SSL yani secure bağlantılı olduğundan OpenSSL kütüphanelerini resource olarak proje EXE'sine gömdüm. İhtiyaç olduğundan önce Windows oturumundaki TEMP klasörüne açılıyor, oradan LOAD edilip kullanılıyor, sonra da UNLOAD edildiğinden siliniyor.

(3) CoolProxy ise IP adreslerini ROT13 ve BASE64 ile birlikte Encrypt etmiş öyle saklıyor. Onların da ters işlemi kolay olmasına rağmen bugün için en verimlisi bu kaynak oldu.

Tercih size kalmış .
Hangi Proxy kaynağı seçilmişse, radiogroup altındaki Label'da onun linki beliyor olduğunugörebilirsiniz. Buraya çift mouse tıklaması ile hangi URL ile erişim yapıldığını yeni açılacak bir internet browser penceresinde görebilirsiniz.
Seçimi yaptıktan sonra sistem o seçime ait proxy listesini kullanıyor olacak.

Güncel dosya indirme linki takip eden mesajlarda...
Resim
Başarılar.

Edit : Link güncellendi...
En son mrmarman tarafından 17 Eki 2015 01:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

EDIT : Dosya linki güncellendi.
Arkadaşlar bir süre inceleyince numarasorgulama.co arama motoru için bazı beğenmediğim bazı sonuçlar ile karşılaştım.

(1) Ertesi gün olduğu halde IP'mizi serbest bırakmıyor, (10) tane olan limiti kalmıyor. Dolayısı ile sürekli Proxy ihtiyacı oluyor.
(2) Bir sürü arama motorunda bulunabilen bir çok numara için "Name Available" şeklinde bir ifadeyi isim olarak sonuç döndürüyor.

Ben de arayış içine girip aslında ilk yapmam gerekeni en sona bıraktığımı değerlendirip daha iyi bir arama motoruna rastladım. KimBuNumara.com sitesinden sorgulamaya karar verdim.

Özetle projeyi şu son durumda; aynı zamanda NumaraSorgulama.CO ile KimBuNumara.COM motoruna her ikisine de seçenekli olarak destek verecek şekilde yeniden güncellendi.

:arrow: İndirme linki (1 günde 4 alt sürüm oldu komik ama v1.6) buradan... :idea:

Birinde bulamazsanız diğerinde yeniden deneyin. Her ikisi için de Proxy imkanı vardır.

Resim

Daha sonra lazım olursa telefon numarasının hangi operatöre ait olduğunu sorgulamak için BTK resmi sitesinden de sorgulama eklenebilir. Sonuç ifadesinde telefonun hangi operatöre ait olduğunu geçiriyor.
EDIT : Dosya linki güncellendi.
En son mrmarman tarafından 22 Eki 2015 11:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim