Android 50 sms sorunu

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Re: Android 50 sms sorunu

Mesaj gönderen codder71 »

Hocam @simaweb'in bahsettigi yazilimi denedim ama telefonun root olmasi gerektigi ile ilgili bi hata veriyor. Sizin dokumaninizdaki maddeleri denedim hocam ama data klasorunun alt klasoru bos olarak gorunuyo dosyalari goremiyorum.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Root şart. Kök dizini görmek için şart.

Android konusu benim için de yeni sayılır. Bu ayarlar veritabanına erişecek mekanizmalar root olmadan da var mı emin olamam.

Windows'ta WMI bunun benzeri bir yapı ki Root olayı zaten Administrator yetkisi ile her yere erişmek gibi bir durum var.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen AliZairov »

İyi geceler. Mevzuya biraz uzak amma bir denemeni bende paylaşmak istiyorum. Ben de klasör sıkıntısı ile uğraşıyorum. Data/app dosyaları göremiyorum. Cihaz tam root yaptım Root Explorer ile sorunsuz çalışıyor. Root yapılsa bile yine başarısız. Onun için SU izni almak gerek. Bunuda delphi ile malesef yapamadım. İlgili tek kütüphane bu sorun ne çözemiyorum.

http://stackoverflow.com/questions/1985 ... conversion

Root izni olmadan dosyaları görmeye bende uğraşıyorum bir yol bulursam yazarım.
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Dün aksam bir kaç deneme yapma fırsatım oldu 2 farklı uygulama yükleyerek telefonumda deneme yaptım.
1. programla 50 sms attım 51. smste hata verdi. Sonra ara vermeden 2. programdan sms atmaya devam ettim.
Android sistemde uygulama ismine göre işlem yapıyor.Farklı bir uygulamada sıfırdan sms gönderiyormuş gibi işlem görüyor.
Bu sorunda çözüm geliştirmeye çalışıyorum. Eğer bir gelişme sağlarsam bu konu başlıktan bildiririm.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

codder71 yazdı:Dün aksam bir kaç deneme yapma fırsatım oldu 2 farklı uygulama yükleyerek telefonumda deneme yaptım.
1. programla 50 sms attım 51. smste hata verdi. Sonra ara vermeden 2. programdan sms atmaya devam ettim.
Android sistemde uygulama ismine göre işlem yapıyor.Farklı bir uygulamada sıfırdan sms gönderiyormuş gibi işlem görüyor.
Bu sorunda çözüm geliştirmeye çalışıyorum. Eğer bir gelişme sağlarsam bu konu başlıktan bildiririm.
Yanlışın olmasın. Aşağıdaki şekilde denemeni geliştir istersen :
- 50 mesajda hata veriyorsa sen şöyle deneyeceksin.

(A) Programından 40
(B) Programından 20
(A) Programından 20 atıp denemeni yap. Başka bir (B) program araya girince (A) Programına ait sayaç sıfırlanıyor mu anlamak için.

Eğer en son sıradaki (A) programından ilk 10 mesaj sonunda hata verirse sayaç sıfırlanmıyor demektir. Aksi halde sorun ortadan kalkmıştır diyebilirsin. :idea:
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Hocam sizin soylediginiz gibide deniyecem ama soyle bir durum daha var sizinde paylastiginiz dokumandaki gibi programin sms sifirlanmasi icin ayarlarda belirlenen bir sure gecmesi gerekiyo zaten denemelerimde sms sinirini astigin zaman o belirili sure gecmeden programi kapatip acsak dahi sms yollarken izin isteyen pencere cikiyor aslinda ondan boyle denedim ama o dediginiz sekilde birdaha deniyecegim sonucu denedikten sonra yazarim.
Birde hocam soyle bir fikrim daha var sms sinir suresini atlamak icin sistem saatiyle degisiklik yapsak acaba bir faydasi olurmu bununla ilgili fikrinizi yazarsaniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

- Sıfırlama derken süre sona ermeden, arada başka bir ikinci program herhangi bir mesaj attığında bu sayaç kendiliğinden sıfırlanıyor olabilir diye bir fikir sadece.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Hocam mesela soyle bir program 50 sms atti ve birdaki sms atsa zamani 1 saat olsa program sistem saatini 1 saat ileri atsa ve smsleri atmaya devam etse dongu bitincede saati normal zamana geri dondurse acaba sorunu cozermiyiz ?
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Android'de sistem saatini nasıl değiştirebileceğini biliyor musun ?
Permission'larda Advanced kısmında var ama ROOT olmayan telefonlarda bunu biz yapamıyoruz diye biliyorum.
Şöyle ki eclipse'de bazı denemelerim olmuştu oradan biliyorum, Delphi cephesinde farklı olacağını sanmıyorum.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
codder71
Üye

Hocam elimde onla ilgili kod yok ama apileri kurcalasak bulacağımızı zannediyordum. Ben o konuyu araştıracam. Bişeyler bulursam bu baslıktan yazarım.
theSinan

Mesaj gönderen theSinan »

S.a
Bende bir uygulamada ayni sorunu yasamistim
Tel modeli samsung galaxy s4
Aslinda model farketmez android surumu ile alakalı
Malesef uzerinde gelen android 4.2.2 orjinal romda sms gonderimi kisitlı
30 smsden sonra hatayı veriyor tel rootladım
cyanogenMod 11 surumunu yukledim
Ayarlar guvenlik smssınırı secenegi var
Uygulamalar onay almadan 30 dakikada en fazla 200 sms gonderebilir sectim artik uyarı sms si cikmiyor
Bilginize yani en kolay yolu tel bir kereligine rootlamak
Axelx
Üye

Mesaj gönderen Axelx »

Selam arkadaşlar 2017 yılına kadar böyle bir sorun yoktu 2017 yılından sonra hem telefonlar hemde android toplu sms konusunda sıkıntı çıkardı
Öncelikle androidin telefondan bağımsız bir limiti var sql ile bağlanıp bu sorunu çözdüm ve sms yolladım bu defa 100 sms i aşınca sıkıntı çıktı buda telefon ve modeline göre bir hata her telefon sms limiti marka model bazında ayrı buda çözülüyor ama asıl sıkıntı şebeke bazında 1 saat içinde atılabilecek sms sayısı bu 100 civarı idi 2018 de Avea için şimdi ise devlet tarafından sms ler le yapılan reklamlar kontrol altında bu yüzden şebekeler sms sınırı koyuyorlar
şebeke sınırı yoksa in akıllıca olan 1 programdan sms e başlayıp 49. da başka bir programı execute edip ordan devam etmek onuda yaptım ama o 1 saat içinde 100 sms e takılmıştı şu anki durum ne bilmiyorum ama her sms için ayrı bir app kurman lazım ben 6 app hesaplamıştım 1 saat bitince 1. app a dönüyordu teoride çalıştı. Delphi XE7 de yazmıştım :))
Android 4.4 kitkattan sonra stabilitesini kaybetti naaptıysam stabil çalışmadı :)))
Her versiyonda alt uyumluluğu hiçe sayan google android için söyleyecek bişeyim yok benim boyumu aşıyor. Sms işinin çözümü toplu sms alıp atmaktır.
Bunu 5 yıl boyunca cep telefonundan ayda 17.000 sms atan biri olarka söylüyorum. Eğer attığınız sms reklam içerikli ise firma adı içeriyorsa elefon sahibi ciddi ceza alıyor.
Kolay gelsin isteyene sms ile ilgili yazılım ile yardımcı olabilirim. Delphide 3 yıldır bakmıyorum ama kodlar duruyor.