XE5 Firemonkey Android Combobox Seçim Yapamıyorum

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
pro_imaj
Kıdemli Üye

XE5 Firemonkey Android Combobox Seçim Yapamıyorum

Mesaj gönderen pro_imaj »

Merhaba;
XE5 Firemonkey Android Combobox seçim yaptığımda ok tuşuyla seçimi yapıyorum fakat yaptığım seçim gelmiyor çok farklı telefonda denedim sonuç yine hüsran.
Sadece android 4.2.2 sürümünde emulatörde çalışıyor.

Bu konuda yardımlarınızı rica ederim.
Gün gelecek, dilleri, elleri ve ayakları yapmış oldukları bütün kötülükleri tek tek bildirerek aleyhlerinde şahitlik edecektir. [Nur Suresi 24]

Re: XE5 Firemonkey Android Combobox Seçim Yapamıyorum

Mesaj gönderen gkygns »

Merhaba.

Aslında combobox elemanı seçiliyor (itemindex ile görebilirsiniz) ancak türkçe
karakter problemi yüzünden seçilen eleman combobox üzerinde görüntülenmiyor.

Telefonunun dilini ingilizce yaptığınızda böyle bir problemin olmadığını göreceksiniz.

Bu sorunu bt grubuna (Delphi turkiye distrübütörü) 6 ay önce bildirdim ancak pek dikkate almadılar sanırım.
Geçen ay tekrar bildirdim, Sorundan haberlerinin olduğunu ve embarcadero dan bir hotfix yada patch
beklediklerini bildirdiler. Bir ay geçmesine rağmen henüz bir cevap alamadım.

Bir çözüm yolu bulursam yada bt grubundan bir dönüş olursa, burada sizide bilgilendireceğim.

forumdaki arkadaşlarımdan da cozum@btgrubu.com adresine bu sorunu bildirmelerini rica ederim.
Belki biraz daha önemserler sorun bildirme sayısı artarsa.
Çünkü artık delphi yi türkiye distrübütörünün bile fazla umursamadağını düşünüyorum.
Delphiciler tam Dinazor olduk yani deyim yerindeyse. :)

Yada benim bilmediğim başka bir çözüm yöntemi bilen varsa ve burada paylaşırlarsa çok sevinirim.