Mobile Browser

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mobile Browser

Mesaj gönderen SimaWB »

SimaWebBrowser

Bu program sayesinde bir internet sitesine girdiğinizde; bu web sitesi, sizin cep telefonundan (Android 2.2, Nexus One) bağlantı yaptığınızı zannedecektir. Dolayısıyla normal bilgisayarda açılmayıp da sadece cepten giriş yapılabilen sitelere bu sayede girmiş olacaksınız.

Örnek olarak; http://wap.garanti.com.tr 'ye bilgisayarınızdan girdiğinizde bir hata mesajı çıkar. Fakat bu programla giriş yapabilirsiniz. (Web sitesi sizin cepten giriş yaptığınızı sanarak yaptığınız işlemlerden (eft, havale vs) para almaz :wink: )

Ayrıca, mobil cihazlar için web sitesi geliştirenler varsa bu programla sayfalarının nasıl göründüğüne bakabilirler...
En son SimaWB tarafından 07 Kas 2012 06:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
There's no place like 127.0.0.1
orhancc
Üye
İletişim:

Re: Mobile Browser

Mesaj gönderen orhancc »

Firefox için User Agent Switcher eklentisi var onunla PC den başka bir tarayıcıymış gibi ayar yapabilirsiniz.

Şurada uzun bir liste var

http://www.zytrax.com/tech/web/browser_ids.htm
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Evet biliyorum. Aslında bana ilham kaynağı olan, o eklentidir :)
Şimdilik user-agent seçeneği koymadım programa ama ilerde belki...
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Mesaj gönderen conari »

EOS error
00022B39
System Error code 5
erişim engellendi.
Bir kelimenin anlamını öğretsen bile yeter..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Bu hatayı ne zaman, hangi durumda aldığınızı bildirseydiniz daha çok yardımcı olurdu :(
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Mesaj gönderen conari »

bir wap sitesi açtıktan sonra Kapata bastım sadece.
Bir kelimenin anlamını öğretsen bile yeter..
ResimResim
mstkr_88
Üye

Mesaj gönderen mstkr_88 »

Üstadım browser'i indirmeye çalıştığımda dosya bulunamadı diyor öncelikle bunu paylaşayım göremedim projeyi yani.
Benimde wap sitelerine girip buralarda gezinebilen bir program yapmam gerekiyor. Amacıma webbrowser'den user agent'i değiştirerek ulaşabileceğim kanısındayım bu kanıyada 15 dk önce vardım. Sizden ricam bu konuda yol gösterici olmanız yani üzerine gitmem gereken konuların başlıklarını bilsem yada user agent konusunda doğru yoldamıyım onu bilsem de yeterli. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Link güncellenmiştir.
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

conari yazdı:bir wap sitesi açtıktan sonra Kapata bastım sadece.
Ben sürekli kullanıyorum bu programı. Maalesef bende böyle bir hata meydana gelmiyor. Kullanılan wap sitesi ile alakalı olabilir.
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

mstkr_88 yazdı:Üstadım browser'i indirmeye çalıştığımda dosya bulunamadı diyor öncelikle bunu paylaşayım göremedim projeyi yani.
Benimde wap sitelerine girip buralarda gezinebilen bir program yapmam gerekiyor. Amacıma webbrowser'den user agent'i değiştirerek ulaşabileceğim kanısındayım bu kanıyada 15 dk önce vardım. Sizden ricam bu konuda yol gösterici olmanız yani üzerine gitmem gereken konuların başlıklarını bilsem yada user agent konusunda doğru yoldamıyım onu bilsem de yeterli. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Delphi'de Wap sitesi göstermek için ekstra birşey yapmanıza gerek yok. Webbrowser'da gösterebilirsiniz, WAP yada HTML farketmez.
mstkr_88
Üye

SimaWB yazdı:
mstkr_88 yazdı:Üstadım browser'i indirmeye çalıştığımda dosya bulunamadı diyor öncelikle bunu paylaşayım göremedim projeyi yani.
Delphi'de Wap sitesi göstermek için ekstra birşey yapmanıza gerek yok. Webbrowser'da gösterebilirsiniz, WAP yada HTML farketmez.
Boş bir form'a bir webbrowser birde buton ekledim. butonun click olayınada webbrowser1.Navigate('wap.garanti.com.tr'); yazdım ama sayfayı görüntüleyemedim. Dolayısıyla sizin "Bu program sayesinde bir internet sitesine girdiğinizde; bu web sitesi, sizin cep telefonundan (Android 2.2, Nexus One) bağlantı yaptığınızı zannedecektir. Dolayısıyla normal bilgisayarda açılmayıp da sadece cepten giriş yapılabilen sitelere bu sayede girmiş olacaksınız." cümleniz aklıma geldi. Yani Android'den girdiğimizi anlaması için bişey yapmamız gerekmez mi?
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

mstkr_88 yazdı:Boş bir form'a bir webbrowser birde buton ekledim. butonun click olayınada webbrowser1.Navigate('wap.garanti.com.tr'); yazdım ama sayfayı görüntüleyemedim.
webbrowser elbette wap'ı destekler, dolayısıyla wap.garanti.com.tr de açılır. Az önce tekrar denedim ve sayfa açıldı. Üstte Garanti logosunun olduğu, ortada "Özür dileriz, ...." şeklinde bir yazının olduğu sayfa var. Sizin de bunu görebiliyor olmanız lazım.
Amacınız sadece wap sayfalarında gezen program yapmaksa, daha önce de dediğim gibi bunun için ekstra birşeye ihtiyaç yok. Fakat; ulaştığınız web server sizin giriş yaptığınız browser bilgilerine bildiği için, işletim sisteminize göre farklı işlemler yapabilir, farklı sayfalar gösterebilir. Siz bağlandığınız web server'ın sizi mobil olarak algılamasını istiyorsanız, evet, o zaman webbrowser'ın User Agent String'ini değiştirmeniz gerekiyor.
mstkr_88
Üye

Haklısınız sayfa geliyor fakat derdimi tam anlatamamışım giremiyorum derken beni mobil olarak algılamıyor demek istemiştim. Beni mobil olarak algılamasını istiyorum bunun için embeddedwb da user agent string'i değiştireceğim sanırım yeterli olacaktır. String arıyorum şuan zahmet etme al bu stringi derseniz allah razı olur icabında :)
Yardımınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Ben TWebBrowser ile yapmıştım ama sizin dediğiniz gibi embeddedwb ile çok daha kolay yapılabilir. Kullanmak istediğiniz User Agent String'i seçmek işin en kolay yanı :)
http://www.useragentstring.com/pages/Browserlist/
Buradan istediğinizi seçin :)
Hatta programda seçilebilir bile yapabilirsiniz. Vaktim olsaydı ben SimaWebBrowser'a bu özelliği ekleyecektim ama bir türlü vakit ayıramadım.
mstkr_88
Üye

anladım çok teşekkür ederim bende bulmuştum bu sayfayı birkaçını denemiştim olmadı diye tam ümiidimi kestim sizden istedim beklerken bi kaç deneme daha yaptım bi tanesi oldu tuttum o stringi C# ta kullandım ordada oldu. Artık yolum açık gerisi çorap söküğü gibi gelir. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim kodunuza zeval gelmesin :)