T.C. Kimlik Numarası Arama Motoru (freeware)

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Merhabalar...

- Sadece TC Kimlik Sorgulaması yapıldığında üzgünüm ki karşıdan gelen veriler sınırlı. Adı, Soyadı ve Doğum Tarihi olmak üzere üç bilgi veriliyor. Dolayısı ile daha detaylı bir tespit için diğer bilgilerin bilinmesi gerekiyor.

- Bu arada programla ilgili gerekli güncellemeler yapıldı...

- Başlıktaki ikinci mesajda bulacağınız linkten indirebilirsiniz.

- Yapılan güncellemeler...

- İstihbarat kısmında; il kaydı tespit ve birey numarası tespit sorguları, en az bir kişi bulunduğu anda dursun şekilde varsayılan olarak ayarlandı. Birer CheckBox ile seçenek sağlanarak gerekirse sorgunun devamına imkan tanındı.

- Yine istihbarat kısmında tespit edilen TC Kimlik Numarası satırına mouse ile çift tıklandığında önceki sürümde ana sayfaya sadece TC Kimlik Numarası aktarılırken, artık detay bilgilerin de aktarılması sağlanarak mevcut tüm bilgilerin sorgulanması sağlandı.
En son mrmarman tarafından 17 Kas 2005 09:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
bobasturk
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen bobasturk »

@mrmcop ustam,

biliyorum bu konu o kadar önemli değil daha önemli ve yapılması gereken işlerin vardır, fikir beyan etme açısından ve kullandığım için öneride bulunmak açısından (kullanıcı olarak-ustalık anlamında değil) söylemek istedim.

Programınız çok güzel olmuş sitelere girmeden bu çalışmanızla lazım olan bilgilerimize ulaşabileceğiz.

Şu dikkatimi çekti. İstihbarat kısmında kişinin ya kayıtlı olduğu il ilçe bulunmaya çalışılıyor veya birey numarası ama form üzerinde bu alalar kullanılabilecek nitelikte madem bunları arıyoruz sorgunun bulması gerekiyor bu alanların kullanılamaz halde olması yani label şeklinde olsa daha iyi olmazmı bulunduğu anda ikaz şeklinde yazıların kaybolup görünmesi veya daha değişik şekilde görünmesi daha bi iyi olur gibime geliyor. Kullanıcı bulunması gereken bu alanlara müdahale edemesin program bulduğunda da bu bulunan alanlar dikkati çekecek bir şekilde label vb gösterilsin gibi bişi.

bu satırları yazınca bir den içime bişi düştü. "Adam sende bulmuşsun güzel bedava programı sanki para vermiş gibi şöle olsun böle olsun." baya canım sıkıldı.

özür diliyorum ve kolaylıklar diliyorum.
Şefkat-u Merhamette Güneş Gibi Ol.
Başkalarının Kusurunu Örtmekte Gece Gibi Ol.
Sehavet-u Cömertlikte Akarsu Gibi Ol.
Hiddet-u Asabiyette Ölü Gibi Ol.
Tevazu-u Mahviyette Toprak Gibi Ol.
Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol.

Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Merhaba...
@olc yazdı:madem bunları arıyoruz sorgunun bulması gerekiyor bu alanların kullanılamaz halde olması yani label şeklinde olsa daha iyi olmazmı bulunduğu anda ikaz şeklinde yazıların kaybolup görünmesi veya daha değişik şekilde görünmesi daha bi iyi olur gibime geliyor.
- Bir yere kadar hak veriyorum... Unutulmaması gereken nokta, kullanıcı tarafından bilgi girişine gerek duyulmayan ama edit edilebilir kontrol zaten bulunmuyor.

- Her bir Edit'e bilgi girilmeli ki sorgu çalışsın. Sadece bir istisna; Birey No bulma işleminde döngüsel olarak birey numarası değişiyor. Bu da o edit kontrolünün sadece Label olabilitesini gündeme getirir ki -sorduğun sorunun hamili sadece bu nokta oluyor- ihmal edilebilir bir durum olarak kabul ediyorum...

- İşlem sırasında TCombobox'lar ve TEdit'lerin Enabled özelliği Disable edilerek kullanıcı tarafından erişilemez hale getirilebilir. Hatta daha kolayı var. Hepsi bir TPanel üzerinde bulunuyor. Bu panelin Enabled özelliğinin Disable edilmesi, kendisine ait olan bu kontrollerin de erişilemez kılınması için yeterli...
@olc yazdı:bulunduğu anda ikaz şeklinde yazıların kaybolup görünmesi veya daha değişik şekilde görünmesi daha bi iyi olur gibime geliyor.
- Program ana form esaslı çalışıldığından, zaten dikkat etmişsen dolu alanların fonları Sarı renkli oluyor. İstihbarat kısmı da ana forma hizmet ediyor. Bulduğu TCKimlik numarası üzerin çift tıklandığında direkt ana forma gönderip sorguyu başlatıyor.

- Yapıcı eleştirilerdi teşekkür ederim. Umarım sorun çıkarmaksızın işe yarayan bir proje olur.

- Biz büroda zevkle kullanmaya başladık bile... Hukuk işlemlerinde karşı tarafın kendisi ve akrabaları önem taşıyor. Bireyleri Nüfus idaresinde tespit mümkün ama yoğunluğu ön çalışma yapamak adına büroda azaltmak bizim için çok faydalı oluyor...

- Çalışmalarında başarılar dilerim...
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
Kacak
Üye

Mesaj gönderen Kacak »

Program harika olmuş. Şöyle bir özellik eklenebilir mi acaba: Malum elimizde bir şahıs veritabanı var. Buradaki kayıtların birtakım bilgilerini (ad, soyad, doğum tarihi, ana adı, baba adı gibi) kendi vtımızdan çekip webde sorgulama yapan ve sonuçları dışa almaya yarayan.

Özellikle istihbarat bölümü harika. Programın kaynak kodlarını nasıl bulabiliriz? İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

- Merhaba

- Beğendiğine sevindim. :o Kodlar ve değişik çözüler forumda mevcut. Arama yaparken TCKimlik anahtarını kullanmanız kafi... İstediğiniz şekilde geliştirebilirsiniz...

- En detaylı başlığa viewtopic.php?t=6153&highlight=tckimlik linkinden ulaşabilirsiniz...
Resim
Resim ....Resim
Berdem
Üye

Mesaj gönderen Berdem »

Muharrem Bey,
Program tek kelime ile mükemmel olmuş.Benim merak ettiğim konu SOAP dan hangi parametre ile mahalle ve köy bölümüne nasıl ulaşıyorsunuz.WSDL sayfasında raslayamadım.Aydınlatırsanız çok sevinirim .Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

- Memnun oldum... :)

- WSDL dosyasını etüd ettim. Bir TMemo'ya; fonksiyonlar dahilindeki tüm Property'leri okumayı içeren bir kod ekleyip denedim. Kendiliğinden çıktı...

Kod: Tümünü seç

function  KayitYerindenKimlikBilgisiSorgula(const be: KayitYerindenKimlikBilgisi; const Ad: WideString; const Soyad: WideString): KimlikBilgisi; stdcall;
fonksiyonunun döndürdüğü veri grubunu içeren KimlikBilgisi aşağıdaki yapıyı sergiliyor...

Kod: Tümünü seç

KimlikBilgisi = class(CustomBE)
  private
    FTCKimlikNo: Int64;
    FAd: WideString;
    FSoyad: WideString;
    FAnaAd: WideString;
    FBabaAd: WideString;
    FDogumYil: Integer;
    FCinsiyet: CinsiyetTipi;
    FIlKod: Integer;
    FIlAd: WideString;