Anneler Günü Hatırlatması

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
boncapelo
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen boncapelo »

nitrokonat hocam ilgin için teşekkürler öncelikle kodda bir kaç sorun ve kafama takılan yerler var...mesela tarih:date hata veriyor tdate olarak değiştirdim bilmiyorum doğrumu.ikincisi i yi integer olarak tanımlamışsınız ancak kod içerisinde i kullanılmamış.bunlar kafama takılanlar asıl hata kodu çalıştırdığımda program kilitleniyor...formun açılışına yazdım kodu.kodu kontrol edermisiniz acaba
tekrar teşekkürler....
herkese iyi çalışmalar,allah yardımcınız olsun...
Kullanıcı avatarı
ofenX
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ofenX »

Merhaba,
boncapelo yazdı:ofenx hocam sizin kodda bugünün anneler günü olup olmadığını kotrol etmiyor sanırım çünkü hep anneler günü diyo...
yani tarihi ne olursa olsun bu gün anneler günü diyo hata mı var yoksa ben sorumu yanlış mı anlattım bi bakabilirmisin tarih sabit vermişiniz sanırım sorun orada...
Dikkat ederseniz kendi programınıza uyarlarsınız demişim. Yani
tarih değişkenine :

Kod: Tümünü seç

tarih:=datetostr(date);
şeklinde bir atama yapmış olsanız işinizi görecektir.
Veya tarihi datetime tipinde tanımlayıp. Örnekteki strtodate kısımlarını kaldırmış olsanız işinizi görmüş olacaktır.

Kolay gelsin.
http://www.aysbergbilgisayar.com
Logo Go özel eğitim, web tasarım, teknik servis
boncapelo
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen boncapelo »

teşekkür ederim @ofenX hocam sorun halloldu tamamen benim dikkatsizliğimden bunun için özür dilerim siteki date-time fonksiyonlarını inceledim ve kodu anlamak çok daha kolay oldu ve değiştirilecek yerleri bulmak da kolaylaştı zaten sizde söylemişsiniz benim için iyi bir bilgi oldu bugün yeni bişey daha öğrettiniz allah hepinizden razı olsun tekrar sağolun @ofenX hocam...
Saygılarımla...
herkese kolay gelsin,Allah yardımcınız olsun....