Project Raptor

Oracle veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
şimal
Kıdemli Üye

Project Raptor

Mesaj gönderen şimal »

Merhabalar

oracle yeni bir tool vermiş. Kurdum inceledim oldukça hoş ve kullanışlı.
Toad a benziyor.

http://www.oracle.com/technology/produc ... index.html

Guzel tarafi, baglantiyi Java (jdbc) uzerinden kurmasi. Yani client uzerinde herhangi bir Oracle urununun yuklu olmasina gerek yok.

TOAD guzel ama yuklenecegi makinada Oracle yuklu olmasi gerekiyor.
Raptor SQL, PL-SQL islerini cozebilir. Raporlama bolumu de var veritabani hakkinda bilgi veren. raporlari disariya export edilememesi için raporun uzerinde sag tiklayinca text, csv gibi formatlarda export edilebiliyor.

Ekranlari JDeveloper ile ayni.
Boş Başak Dik Durur...
Santranç bitince şah da piyon da aynı torbaya girermiş...
Mennan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Mennan »

Adı SQL Developer olarak değiştirildi. Ücretsiz olması güzel tarafı. TOAD veya PL/SQL Developer gibi uygulamaların önüne geçebileceğimi düşünmüyorum.
doganzorlu
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doganzorlu »

Selam,

DBA için doğru dürüst bir tool bulundurmaması büyük eksiklik. Sadece SQL çalıştırmak schema ya göz atmak ve basit yönetsel işlevler için güzel. Ama onun dışında TOAD ya da tOra ile başedemez. Linux kullanıyorsanız tORA ya bakabilirsiniz. Ücretsizdir ve TOAD denen şey orjinalde budur. Sonrada Win platforma göçüp paralı olmuştur kendileri.
Doğan Zorlu, İzmir

------------------------
"Bu Kitap'ı sana yalnız şunun için indirdik: Hakkında ayrılığa düştükleri şeyi onlara iyice açıklayasın ve Kitap, iman eden bir topluluk için kılavuz ve rahmet olsun." (NAHL 64)