Eğitim Seminerleri

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Eğitim Seminerleri

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

bir süre önce delphiturkiye.com olarak eğitim düzenleyelim mi diye konuşmuştuk. Merak edenler anketler kısmından bu konuşmalara ulaşabilirler.

Bu süre zarfında konuları ve yöntemi belirledik. Eğitimleri yönetici ve kıdemli üyelerimiz yapacak. Tarihler belli oldu, iki hafta aralarla seminerler yapılacak. Herhangi bir durum olması veya semineri sunan kişinin müsait olmaması durumunda bir hafta kaydırılabilir. Bu durumda burdan duyuru yapacağız.

Eğitimler için yönetici ve Kıdemli üyeler haricinde en az 10 üyenin katılımı gibi bir sınır belirledik. Eğer bu sayıya ulaşamaz isek eğitim olmayacak. Daha önce bu tip seminerlere katılan abilerimizin önerileriyle bu alt sınır oluştu. Tahminim bu sayıyı çok çok aşacağız inşallah :) Katılacak arkadaşlar lütfen katılacaklarını belirtsinler.

Tarihler ve eğitimler şöyle. Bir başka mesajla konuları daha detaylı yazacağım :

1. 21 Mart 2004 - Delphi IDE - (Mustafa)

2. 11 Nisan 2004 - Object Pascal (Hüseyin)

3. 25 Nisan 2004 - İleri Object Pascal (Gökmen)

4. 9 Mayıs 2004 - Component hiyerarşisi ve component yazma (temel olarak) (Gokmen)

5. 23 Mayıs 2004 - Veritabanı : (Fahrettin) (11:00 - 13:30 arası)

6. 23 Mayıs 2004 - SQL : (Fahrettin) (14:30 - 17:00 arası)

7. 30 Mayıs 2004 - Interbase/Firebird (Kuri_TLJ) (11:00 - 13:30 arası)

8. 30 Mayıs 2004 - Sitedeki makale : (Fahrettin)(14:30 - 17:00 arası)

9. 27 Haziran 2004 - Raporlama (Mustafa)

10. 4 Temmuz 2004 - Delphi 8 (Delphi .net) ve .net framework

Kolay gelsin.
En son mussimsek tarafından 28 Haz 2004 01:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Bazı seminerlerin detayı. Bazıların da izaha fazla gerek yok zaten. İçeriği ve anlatma yöntemini semineri sunan arkadaşımız belirleyecek.

1. Delphi IDE : menüler, project options gibi ekranların tanıtımı, code insight, kısayollar vs. gibi tüm çalışma ortamının tanıtılması

2. Object Pascal

3. İleri Object Pascal

4. Component hiyerarşisi ve component yazma (temel olarak)

5. Veritabanı : genel bilgiler, tasarım, field, indexler, tablo kavramlar, Sybase ASA ve/veya Interbase ile table'lar oluşturma, trigger, stored procedure, refferantial integrity, database eventleri, sistem tablolari vs....

6. SQL: standart select cümleleri, ileri düzey sql cümleleri, sub query'ler, zaman kalirsa PL/SQL(Oracle'ca) veya Transact SQL(sybase'ce)

7. Interbase/Firebird

8. Sitedeki makale'nin pratik bir uygulamasi ve bir projeye kattıgı gucun gosterilmesi. Trigger ve stored procedure'lerin etkin kullanılması ile bir stok veya cari hesap projesinin delphi tarafinda sadece basit gridler ve formlar yardimi ile nasil kolayca yapilabileceginin gosterilmesi...

9. Raporlama

10. Delphi 8 (Delphi .net) ve .net framework

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
efkan
Üye
İletişim:

Seminerler hakkında...Katılmak istiyorum

Mesaj gönderen efkan »

iyi günler , hazırlamış olduğunuz seminerlere katılmak istiyorum.Ama öncelikle seminer ücretli mi? ve nerede düzenlenecek? bunları bilmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Çalışmalarınızda başarılar.
Bilgisayar Programcısı/Analyst ve Sistem Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

1. Seminerlerimiz ücretsiz olacak.
2. Fahrettin abi sağolsun şirketini bize açtı. Yer olarak Kozyatağı'nda (İstanbul Anadolu Yakası) yapılacak.

Kolay gelsin.
hakkus
Üye

Mesaj gönderen hakkus »

Merhabalar,
Seminerler ve ücretsiz olması büyük hizmet ancak İstanbul ile sınırlı tabii bu anlaşılabilir bir durum.
Seminerdeki ilişkili konular aynı güne koyulabilirmi? Örnegin İntebase ve SQL gibi. Böylece İstanbul dışından da katılanlar aynı günde birden fazla seminere katılabilirler sanıyorum.
saygılar
Misafir

Çok Talihsizim

Mesaj gönderen Misafir »

Sizin gibi değerli insanların değerli zamanlarını ayırarak verdikleri bu seminerlere katılmayı çok istiyorum ancak size çok uzak bir yerde okuyorum ve gelmem imkansız :( . Elazığ çok uzak İstanbul'a . Siz saygıdeğer kişileri yapacakları bu eğitimden dolayı tebrik ederim. Allah yardımcınız olsun. Çalışmalrınız da başarılar dilerim. İyi günler.
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mege »

hocam katılım ücretini pasta-börek,kadayıf veya baklava cinsinden ödeyebilirmiyiz :lol: hatta zamana bakılırsa çapraz kurlardan kavun veya karpuzda olabilir?
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

daha önce bunu çok detaylı konuşmuştuk ve üzerine çokta araştırdık, kafa yorduk arkadaşlar.

- İstanbul dışında oturanlar için semineri kameraya çekip, VCD olarak maliyeti + kargo gibi cüzi bir ücrete satacağız. Atıyorum 4 milyon gibi mesela.

- Eğitimler diğer etkinliklerin aksine biraz daha ciddi olacak arkadaşlar. Yani börek-çörek, yeme -içme faslı olmayacak veya çok sınırlı olacak. Adı üstünde, eğitim semineri :)

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

hakkus yazdı:Örnegin İntebase ve SQL gibi. Böylece İstanbul dışından da katılanlar aynı günde birden fazla seminere katılabilirler sanıyorum.
Merhaba,

hocam zaten mümkün olduğu kadar konuları en uygun şekilde ayarlamaya çalıştık. Ancak dediğiniz seminerlerin konuları çok geniş. Konuları birleştirirsek istenen fayda sağlanamayabilir. Uzun tutlması halinde de bir süre sonra dinleme dikkati dağılacağından, yine istenen fayda sağlanamayabilir. Bunlardan birine gelip diğerini VCD ile tamamlayabilirsiniz.

kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
efkan
Üye
İletişim:

Seminer Saatleri ve bire bir adresi öğrenebilir miyim?

Mesaj gönderen efkan »

Bu konuda çok fazla sorup sıkıştırmamın nedeni seminere çok az zaman kalmış olması o sebepten dolayı üzgünüm.Seminer saatleri ve açık adresi alabilirsem o gün umarım fazla sorun çıkmaz çünkü ben lüleburgaz dan (kırklareli) katılmayı planlıyorum.iyi çalışmalar...
Bilgisayar Programcısı/Analyst ve Sistem Yöneticisi
Misafir

Çok mutlu oldum

Mesaj gönderen Misafir »

Allah razı olsun vcd işi çok iyi düşünülmüş. Bu cd ler hazır olduğunda seve seve alırız. hesap numaralarını belirtirseniz. gerçi sizlerle bir arada olma hissini yaşamak isterdim ama nasip kısmet Allah o günleride gösterir inşallah. Kendinize iyi davranın :D iyi çalışmalar iyi günler.
hatice_sevim
Üye

Mesaj gönderen hatice_sevim »

Merhaba arkadaslar;

Mustafa, önceden de söyledigim gibi ben dünden raziyim :D :D :D ,insallah bir aksilik çikmazsa gelecegim....

Simdiden her sey için senden ve emegi geçen herkesten Allah razi olsun, görüsmek dilegiyle....
Hatice SEVİM / BEDAŞ
kafkasyali2002
Üye

Mesaj gönderen kafkasyali2002 »

S.a

Gerçekten çok iyi oldu bu tür bir eğitim...bende konyadayım keşke
bende katılabilseydim.
Ama vcd olayı olursa çok iyi olur en azından uzakta olanlarda faydalanabilir.

Emeği geçen herkezden Allaha razı olsun...
abdulkadir
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen abdulkadir »

:arrow: Bu site Kendi üyelerini yere göge sıgdıramıyor
:arrow: Yemek, gezi, egitim
:arrow: Daha neler var sırada kimbilir (TOPLU Nişan,Nikah) :lol:
:arrow: Bir bakıyoruzki Dügün Davetiyesi e-mail olarak gönderilmis :lol:

Öncelikle Bu seminerleri Düsünen, Düzenleyen
Olması için emek sarfeden Tüm Arkadasları Tebrik ediyorum

Kesinlikle Bu Egitim Seminerlerine Katılacagım
Ayrıca Katkıda bulunabilirsem de mutlu olacagım.

BASARILAR DİLERİM
Kullanıcı avatarı
şimal
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen şimal »

Peki bu egitimler için il il gezmeyi düşünmez misiniz :)
Tamammmm çok şey istiyorum ama kesinlikle vcdlerden bende istiyorum...