Esas mesleğiniz nedir?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.

Esas mesleğiniz nedir?

Anket 22 Mar 2004 12:02 tarihinde bitecek

Bilgisayar (Mühendis, Programcı vs.)
37
57%
Elektrik/Elektronik
4
6%
Öğretmen/Öğretim Görevlisi
5
8%
Memur
7
11%
Avukat
0
Oy yok
İşçi
0
Oy yok
Mühendis
5
8%
Polis
0
Oy yok
Diğer (mesleğinizi bir mesajla belirtirseniz seviniriz )
7
11%

Toplam oy: 65

Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Esas mesleğiniz nedir?

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

Programlama hobi olarak veya meslek olarak birçok mesleğe sahip insan tarafından yapılabiliyor. Biz esas mesleğinizi merak ediyoruz.

İyi günler.
En son mussimsek tarafından 22 Mar 2004 09:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen husonet »

Özel bir şirkette Muhasebe'deyim.

İyi Çalışmalar.

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
murtaza
Üye

Mesaj gönderen murtaza »

Merhaba ;
Söğütlü ilçe tarım müdürlüğünde Ziraat teknisyeniyim.

İyi çalışmalar..
Heyecana verdi gönülleri,
heyecanlı sesleri gönlümün.
Ben o nağmeden müteessirim
ki yok ihtimali terennümün...
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

TRT Ankara TV Prodüksiyon Kaynakları Md.lüğü Dış Çekim Servisinde Ses Kayıt Teknisyeni (Sesçi) olarak çalışıyorum ... yani kısaca Memur
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
gkimirti
Admin

Mesaj gönderen gkimirti »

Elektronikciyim ama ekmek kapısını programcılıkta bulduk ve oyle
devam edip gitmekteyim
hic belli olmaz bizim meslektas arkadaslar cok genis bir spektrumda calısmaktalar.
programlamadan banka bilgiislem DBA ya
telekomunikasyondan component mumessilligine
teksikservis ten tıbbi cihazlara kadar
artı donanım argeye kadar
cooook genis bir cerceve:)
ÜŞENME,ERTELEME,VAZGEÇME
hakkus
Üye

Mesaj gönderen hakkus »

Merhabalar,
Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda öğretim üyesiyim, antrenman bilgisi ve spor biyomekaniği öğretiyorum.
Yıllar önce hareket analizi yapan bir program yapmak için kod yazmaya başladım. Buna benzer pekçok mesleki açıdan yararlı program yazdım.
Kod yazmak benim için çok heyecan verici. Her zaman sorun var ve bir süre sonra da çözüm bulunuyor. Bu döngü harika bir duygu oluşturuyor bende. Mesleki kitaplar kadar programlamaya ilişkin döküman sahibiyim (neredeyse kitaplığımın yarısı).
mrmCop:
Soru : Delphi programcısı olmak ne demektir ?
Cevap : Biraz hokus pokus, biraz ilüzyon.
Bilgisayar mühendisleri "mühendislik alanı sanat olamaz" diyorlar ama
ben mrmCop gibi düşünüyorum bu bir tür sanat ve sonsuz heyecan verici bir şey. Sahip olduğunuz entellektüel birikimi sürekli süngülemek için bir araç. Her problemde birçok yol var çözüm için. Ve artık makinalar çok hızlı olduğu için sonuç açısından profesyonel tasarımla amatör yaklaşım arasında fark pek az. Buda ilgili ilgisiz her meslekten ve yaştan insanın bu alanda birşeyler yapabilmesine ve kendine bir tatmin edinmesine imkan sağlıyor. Bu nedenle klavyesi olan herkes bir şekilde bu işin içinde. Tabii benim açımdan böyle profesyonel bir ekibin heran hazır olduğu bir forumda bulunmak ayrıca bir zevk. Gazete okur gibi her sabah ilk işim forum u açmak, soruları ve cevapları okumak. Bu vesileyle buradaki herkese teşekkür ederim.
saygılar
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Diplomamda Bilgisayar Mühendisi yazıyor, ama ben sanatçı bir ruh taşıdığıma inanıyorum, bunun için uğraştığım bazı şeyler var bakalım belki ilerde esas meslek değişikliğine gidebilirim...
Sedat Atif
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Sedat Atif »

Öcü. Eskiden part time idi ama artık full time.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

vampir261 yazdı:Bilgisayar mühendisi adayıyım
abdulkadir
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen abdulkadir »

Asıl meslegim Asansör (Bu benim ilk askım)
(Biraz Tanıtım Biraz reklam)

Asansör sektöründe çift hızlı, kademesiz hızlı

Hidrolik,yük, insan, monşarj, tam otomatik

Dubleks, tripleks

0.40 m/sn den - 3.6 m/sn hıza kadar

2 duraktan – 32 durağa kadar

150 kg dan – 10 ton Tasıma kapasiteli

Asansörlerin projelendirilmesi, montajı, revizyonu, bakımı, ruhsat işleri ve teslim sonrası teknik servisi ile
(TSE standartlarına, SANAYi BAKANLIGI yönetmeliklerine, BASBAKANLIK ve BELEDiYELERiN imar yönetmeliklerine Baglı olarak)
Hizmet vermekteyiz
ASE
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ASE »

Ben Ziraat Mühendisiyim. Aynı zamanda memurum ama hayatımın son iki yılını delphiye adadım.
İlk olark bir program siparişi aldığımda arayüzü tasarlayıp isteyenlere götürdüğümde işte isteiğimiz program demişlerdi ama sadece bir arayüz. Sonra altına kod yazmam gerektiğini anlayınca iş işten çoktan geçmişti.
O kodları 3 ayda yazdım. O gün bu gündür kod yazıyorum. Şu an iki tane bitmiş ve iddialı olan programım var. yeni projelerimiz devam ediyor. Bu arada bir de bilişim şirketi açtık. Hasılı kelam artık kendi mesleğimden çok programcılık yapmaya başladım. Benim durumumda olan bi kaç arkadaş daha tamıyorum. Bilgisayar mühendisi ya programcı olmadan da program yapılabiliyor ama programcılardan da çok destek aldık tabii. Herkese teşekkürler.
Kolay gelsin...
murtaza yazdı:Merhaba ;
Söğütlü ilçe tarım müdürlüğünde Ziraat teknisyeniyim.
Allah'ım!...
Yol boyunca bırakma elimi...
Düşerim sonra...

ASE YAZILIM
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

Merhabalar ;

Çok ilginç meslekler çıkıyor okurken çok zevk aldım açıkcası. insanlar azmedince bir çok şeyi yapabiliyorlar tabiki bu birazda hevese bağlı insanın içinden gelmeli..

Gerçe "Bilgisayar Programcısı Olunmaz , Bilgisayar Programcısı Doğulur" Tezini savunurum hep ama. neyse şişirmeyeyim konuyu.

Ben , Teknik Lise Bilgisayar Yazılım Bölümü mezuyum....

Şuandada Ege Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü bitirmek üzereyim ( nasipse haziranda )

bitirdiğim okulların yazılım olmasına rağmen , Donanım ve teknik destekle ilgili özel bir şirkette. 3 yıla yakındır çalışıyorum.

21 yaşında ve bekarım. yan tarafda fotografım var , yarışmacı arkadaşlara başarılar...

Sevgiler , Saygılar ,,, Kolay Gelsin
Sedat Atif
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Sedat Atif »

m4st3rmus yazdı:
21 yaşında ve bekarım. yan tarafda fotografım var , yarışmacı arkadaşlara başarılar...
Resim
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Ben Elektrik Elektronik mühendisiyim. Fakat universite bittikten sonra hic bu alanda çalışmadim. Hep yazilim uzerine calistim. Ortaokula giderken bilgisayar muhendisi olmayı kafama koymuştum. Universite sınavında bu nasip olmadi ama. Sonuc da pek degismedi. Yapmak istedigim is aynen buydu. Cok şükür bunu yapıyorum....
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mege »

vay herkes değişik mesleklerden bende elektronik ve bilgisayar öğretmenliği mezunuyum ama atamam olmadı.. şimdi bir otomasyon şirketinde çalışıyorum(pc+plc programları).. makinalar vızır vızır :))