IBConsole Hakkında

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
naturelmania
Üye

IBConsole Hakkında

Mesaj gönderen naturelmania »

merhaba arkadaşlar uzantısı .gdb olan bir database oluşturma için IBConsole açıyorum burda Interbase server sonrası local server a bağlanırken bana şöyle bir hata veriyor : 'Cannot start local database - Interbase Server did not start within the expected time' acaba database e nasıl bağlanabilirim elimdeki kaynaklar anlatırken hiç şekilde hata wermeden antıyorlar fakat ben yaparken olmadı yardımlarınız şimdiden teşekkür ederim hepiniğze kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Sanki Firebird / İnterbase sunucu başlatılmamış diye anlıyorum.. Yapacağınız iş için IBExpert, EMS InterBase & FireBird Manager, IBManager gibi daha kullanışlı arayüzleri tercih edebilirsin. :idea:

http://www.ibexpert.com/
http://www.sqlmanager.net/products/ibfb/manager
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
naturelmania
Üye

Mesaj gönderen naturelmania »

tavsiyeniz için teşekkür ederim ibexperti yükledim. server yerine local yazacağım geriye bişi kalmıyor geri kalanı hallederim fakat bu database yerine ne yazacağım acaba belirteceğim bi dosya yok ve uzantısı GDB olan bir dosya istiyor program OK butonunu tıkladığım da is "unsuccesful execution caused by an unavailable resource. unavailable database" bir uyarı alıyorum yardımınız için teşkür herkese kolay geeleee :roll:
Kullanıcı avatarı
mikser
Üye

Mesaj gönderen mikser »

interbase serverı başlatmanız gerekir.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Veritabanı sunucusu (firebird/interbase) çalışır durumda ise oraya .fbd veya .gdb uzantılı veritabanını yolu ile birlikte yazmalısın... Daha sonra da alt kısımda karakter set i win1254 ve dili Türkçe yapman gerekiyor.
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!