Günün hangi saati daha verimli kod yazıyor sunuz?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.

Anket 08 Mar 2004 09:04 tarihinde bitecek

Sabah saat 10'a kadar
1
3%
Sabah çayı/kahvesinden sonra
2
5%
10-12 arası
4
10%
Öğle yemeğinden sonra
1
3%
Akşama doğru işten çıkmadan önce
2
5%
Akşam
1
3%
Geceleyin
21
54%
Her çay/kahveden sonra bir süre
0
Oy yok
Diğer (Admin yine tahmin edemedin :)
7
18%

Toplam oy: 39

Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

gün içerisinde kod yazarken her zaman aynı verimde kod yazılamıyor. Ben geceleri daha verimli kod yazıyorum, daha kısa sürede çok daha fazla iş yapıyorum.

Siz günü hangi saatlerinde daha verimli kod yazıyorsunuz?

Kolay gelsin.
En son mussimsek tarafından 08 Mar 2004 11:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

Oncelikle belirteyim de merak konusu olmasın. Diger'i isaretleyen kisi benim. :)
Allah'a sukur zaman icinde tekamül ettik de simdi gunun her saatinde verimli kod yazabiliyorum. Yani bendeki kriter zaman degil. Yapacagim ise motive olabildiysem ki bazen eski veya yılan hikayesi olan islere elim bir turlu varmaz. Eger boyle bir durum yoksa ve motive olabildiysem genel ruh halimde de bir sıkıntı yok ise çok şükür her saat verimli kod yazabiliyorum.

Ama hic mi fark yok denirse de bir klasik olarak akşamları ve geceleri biraz daha verimli olabiliyor. Tabi uyku yoksa ve yalnızsam. Ama aynı cevre etkilerinin azlıgı gunun hangi saatinde olsa aynı verimi de yakalayabilirim....
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Benim durumum da aslında Fahrettin Bey gibi, gerçekten çok uzamış işler varsa hiç dokunasım gelmez. Ama yine de zamanlama içinde en verimli 10-12 diyebilirim.
Kullanıcı avatarı
Yusuf AYDIN
Üye

Mesaj gönderen Yusuf AYDIN »

Eskiden geceleri daha rahat çalıştığımı düşünürdüm. (Gerçi hala düşünüyorum). Ama imkanlar ve işlerimiz artık gündüz çalışmayı gerektiriyor.
Gece çalışınca, gündüz insanın verimi düşüyor.
Buda sizin belki progamcı olarak veriminizi artırıyor. Ama müşteri hizmetlerini aksattığı içinde çok fazla eksileri oluyor.
Gündüz telefon açan şahıslar sizin gece çalıştığınızı bilmiyorlar ki?
Kullanıcı avatarı
mege
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mege »

Akşama doğru işten çıkmadan önce kısmına oy veren bir bahtsızda benim. tüm gün saçımı başımı yolup işimi bitiriyorum. aa bak çalıştı akşamda olmuş hadi çıkıyim bari derken zınkdiye aklıma başka ve daha kolay bir yol geliyor, başlıyorum öyle yapmaya ve bikaç saatte bitiyor. fizik kurallarına göre günün işten çıkmaden önceki zaman boşa gitmiş oluyor yani.. bu olay nedense sürekli başıma geliyor sanırım deneyimsizliğimin kurbanı oluyorum :oops:
ardahan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ardahan »

Başımda kimse yoksa, relax bir anda Allahın izniyle yazamayacağım kod yoktur Delphi de :) Tabi internet te şart (Cem Yılmaza göndermedir :))
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen husonet »

Arkadaşlar ben diğer'i işaretledim çünkü Delphi Editörü karşısında oturduğum zaman kısıtlı. Sabah Öğlen Akşam hiç farketmiyor fırsat buldukca Delphi yle haşır neşir olmaya çaba gösteriyorum.Yapmak istediğimi önceden düşünme vaktim çok olduğu için yazmakta fazla zorlanmıyorum. :lol:

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
abdulkadir
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen abdulkadir »

Gündüz leri calısıyorum
aksam delphi ile ugrasıyorum en verimli saat
nedenini bilmiyorum ama genellikle 22.00 - 02.00 arası
Galiba el ayak cekilince yanlız kalıp daha iyi düsünebiliyorum

gündüzleri ise verim sıfır 0
Kullanıcı avatarı
Kuri_YJ
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Kuri_YJ »

Selamlar,

Fahrettin bey'e katılıyor ve destekliyorum :)

İlham melekleri ne zaman dolanıyorsa yazma anı işte tam o andır. Ne zaman nereden ne şekilde gelirler bilmem ama bir anda şimşekler çakar.

Kısa bir anımdan bahsedeyim. Sipariş Modülü için 2 hafta kadar makina başında başka şeylerle ilgilenip durdum ve o an geldi. Sabah 8'den akşam 17:30'a kadar sipariş modülünü raporları ve diğer modül bağlantıları ile birlikte yazdım ve çalıştırdım ve hiç bir hata çıkmadı (işleyiş mantığında) :)

Yazdım ve ertesi gün kullanıma girdi :lol:

Ek istek dışında çok şükür hiç bir hata bildirimi gelmedi. Yaklaşık 8 saatte bir sipariş modülü yazdım :) Database dizaynı, işlemler ve raporlar dahil. Ayrıca bütün bunları Clipper'da yapmıştım. Yani hemen hemen her şeyi tek tek kendiniz yapmak zorunda olduğunuz bir dil :)

Tabi asıl iş öncesinde yatıyor, 2 hafta düşündükten sonra 1 günde hepsi bittti.

Yani ne zaman geleceği belli değil.

Not : Bütün bu anlattıkları çok özel durumlarda geçerli. Ama gündelik rutin işler elimiz mahkum 08:30 - 18:00 arasında oluyor....
Kullanıcı avatarı
birisi
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen birisi »

merhaba millet uzun bir aradan sonra tekrar cevap yazmaya firsatim oldu. hazir yazmisken ankete cevap verayim dedim.

sanirim bu topraklarda yasayan insanlarin kotu bir huyu var: hani deriz ya yumurta kapiya sikisinca :wink: aynen oyle. malesef zamaninda program yazmayi baslayinca ugrasiyorum ugrasiyorum adam gibi bir sonuc alamiyorum. ne zamanki artik yetistirmek zora giriyor o zaman gayet iyi bir performansla calisiyorum. ek olarak anket sonuclarina baktim da cogunluk gece yazabiliyormus. bende gece ama sabaha karsi gece 2-3 olacak ortalikta kimse kalmayacak iste o zaman cok guzel cok pratik sonuclar uretebiliyorum. sanirim patronda bunu farketmis geliyor soyle bir is var 2 gun icinde bitirmemiz gerek diyor imkansiz yetismez derken bir bakiyorum tam zamaninda program bitmis oluyor. kotu bir ozellik gibi ama olsun ben zor islerin adamiyim :)
Kullanıcı avatarı
ALUCARD
Üye
İletişim:

calışma saati

Mesaj gönderen ALUCARD »

Arkadaşlar Merhaba

Ben genelde gece çalışmasını seven bir insanım ama kafama takılan bir kod varsa onunla yatar onunla kalkarım.

hiç unutmam bi projemde bı koda takılmıştım.
o kodu Samsun Otogarının hiç te münasip olmayan :oops: bır yerinde cozmuştum.
ordan cıkınca hemen elime kagıt kalem alıp yazdım.
ve olumlu sonuç aldım.

Tabi bu ara yada uzun bı zaman gece calışamıyorum.
Çünkü artık bi bilgisayarım yok.

ama önemli olan sorunu cozmektı benım için.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

- Genelde programcılık dışındaki iş yoğunluğum nedeniyle gündüz uyarıcı (ofis /cep telefon trafiği) çok oluyor... Ertesi gün uygun olduğu taktirde gece çalışmayı tercih ediyorum...
Resim
Resim ....Resim
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

Bütün gün sağa sola koşturuyorum deli gibi müşterilere dolaşıyom akşam deseniz üniversitede geçiyo vakitlerim. akşam 10 gibi geliyorum dersten. Yemeğimi yiyip kahvemi içtikden sonra tabiiki buda 11:00-11:30 civarlarına dayanıyor. Biraz Forumda , biraz arkadaşlarla sohbet derken. gece 1 e doğru herkezi gönderip. Winamp la başbaşa kalıyorum. İşte ozaman en verimli anlarımdan biri gece 3:00-3:30 a kadar yazıyorum daha sonrası ise uyku. çünkü sabah 08:00 de iş var. bazen hiç uyumuyorum sabah direk bilgisayarın başından işe gidiyorum. ozamanda serseri mayın gibi dolaşıyorum nerede patlıyacagı belli olmaksızın.

Kısacası kim nederse desin , en güzel gece yazılıyorum. tabiki yazılım şirketinde çalışan arkadaşlar hariç onlar gündüz yazmak zorunda. ama sessizlik şart insan kendisi ile başbaşa kaldıgı zaman kendini verebiliyor işine.

Ben kısacası okuldan veya çevremden bir ark ım kalmaya geldiğinde ne delphi forum nede Delphi yi açıyorum. çünkü hiç bişi yapılamıyo.

ben bilgisayar başında iken odama kimse giremez. o yüzden rahatsızda edilmiyorum. yine tekrarlıyorum Sessizlik Şart....

Not : Hatta geçenlerde delphi dersindeyiz. hoca PageControl anlatıyo bir örnek sordu. bendeki tepki direk şu "Hocam ben gece yazıyorum !" adam sadece gülümsedi. allahdan bana güveniyor.

Kolay Gelsin....
Kullanıcı avatarı
şimal
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen şimal »

Öğrenciyken kesinlikle gündüz kod yazmazdım... Tüm gün okulda geçerdi. Sonra gece ev ahalisi yatıp TV kapatıldıkdan sonra coştururdum...

Şimdi ise eve kesinlikle iş götürmüyorum. Ancak işyerinde satış departmanına yakın bir konumda olduğumdan onların fuar zamanı çok verimli yazabiliyorum...

Gece dedim ama aslında diğer :))