ses kayıt componenti bilen ?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
i_zec
Üye

ses kayıt componenti bilen ?

Mesaj gönderen i_zec »

arkadaşlar yazdığım program ile ses kaydetmek istiyorum .Kaç bit olduğunu ,stereo veya mono gibi ozellıklerı de ayarlayabilmem lazım .bunun için componentler var .amabirde sizin onerinizi almak istiyorum .kullanıdığınız buna benzer ucretsız guzel bir component var mı ?
Yardımcı olursanız sevinirim...

İyi çalışmalar......
Kullanıcı avatarı
undefined
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen undefined »

Kullanıcı avatarı
sertkayasalih
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sertkayasalih »

Merhaba i_zec,

@undefined hocamın verdiği yardımcı bilgiye ilaveten,

- Bütün ses kayıt işlerini (mikrofon, Line in, CD, web vs..) yapabileceğin, ayrıca ses dosyalarını farklı formatlara çevirebilen kullanımı kolay ve ücretsiz ACS Audio Component Suite v.2.4 bileşenini buradan indirebilirsin.

- Kayıt yaptığın ses dosyalarının(wav, mp3, ogg vs..) teknik iç detaylarını(Hz, bit, tag vs..) kolayca görebileceğin ücretsiz Audio Tools Library v.1.4 bileşenini buradan indirebilirsin.

Yardımcı olacağı ümidiyle...
Bilgi; iki tarafı keskin kılıca benzer.
İyi kullanılmazsa, ya karşıyı, ya da sahibini
keser.
i_zec
Üye

Mesaj gönderen i_zec »

midijor yazdı:"- Bütün ses kayıt işlerini (mikrofon, Line in, CD, web vs..) yapabileceğin, ayrıca ses dosyalarını farklı formatlara çevirebilen kullanımı kolay ve ücretsiz ACS Audio Component Suite v.2.4 bileşenini buradan indirebilirsin. "
midijor cok saol yardımların için... indirdim ancak naptıysam kuramadım .bende mı bı terslık var acaba ?bu konuda da yardımcı olurmusun ?

İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
sertkayasalih
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sertkayasalih »

Merhaba i_zec,

- Yoğunluktan dolayı mesaja yeni bakabildim! Geç olan cevabım için kusura bakma :oops:
i_zec yazdı:midijor cok saol yardımların için... indirdim ancak naptıysam kuramadım .bende mı bı terslık var acaba ?bu konuda da yardımcı olurmusun ?

İyi çalışmalar
- Önceden ACS nin 2.2 sürümü ile Delphi 6 da sorunsuz çalışmıştım. Bu sebeple yukarı sürümü problemsiz ve daha gelişmiş olabilir düşüncesiyle sana önerdim...

- Mesajını okuduktan sonra, ACS 2.4 sürümünü Delphi 6 ya kurma işlemini biraz uğraştıktan sonra yapabildim. Bu 2.4 sürümünde codec.pas uniti eksik! Eski 2.3 sürümün içinden bu uniti 2.4 içine ilave ettikten sonra derleyip, delphi ye kurulabildim. Fakat 2.4 sürümü benim sistemde de stabil çalışmadı!
Tahminimce, bu 2.4 sürüme ilave edilen DirectSound uygulaması henüz tam oturmuş değil! Bu vesileyle dswrapper.dll kütüphanesi olumlu çalışamıyor.

- Sıkıntı, Audio Component Suite bileşeni orjinal yazarı geliştirmeyi bıraktıktan sonra eldeğiştirdi. Gelişim aşamalarında bazen böyle durumlar olabilir!

- İstersen zaman kaybına sebep vermemek için, benim bizzat denediğim sorunsuz stabil çalışan Audio Component Suite 2.2 sürümünü, orjinal yazarın kendi sistesinden buradan indirebilirsin.

Bu bileşende (mp3, ogg, CD, vs..) ses dosyaları ile çalışırken ihtiyaç olacak, windows için derlenmiş dll kütüphanelerini de yine aynı yazarın sitesinden buradan indirebilirsin.

Kurulum işlemini tamamladıktan sonra, Demos klasörüne bakamanı tavsiye ederim. Klasörde ihtiyacına cevap verebilecek örnek çalışmalar mevcut.

İnşallah sorunsuz bir kurulum ve iyi bir çalışma olur...

Yardımcı olması ümidiyle...
Bilgi; iki tarafı keskin kılıca benzer.
İyi kullanılmazsa, ya karşıyı, ya da sahibini
keser.