BDE ve ADO tercihi Thread kullanımı

MS SQL Server veritabanı ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
Kullanıcı avatarı
orhanto
Üye

BDE ve ADO tercihi Thread kullanımı

Mesaj gönderen orhanto »

Merhaba
Çalıştığım firmada veritabanı olarak MSSQL 2000 kullanılmakta ve raporlar genelde Access ile Network üzerinden alınmaktadır. Delphide kendi kullanabileceğim bazı programları hazırlamak istiyorum.Delphide yeniyim ve 2 farklı konuda sorunum var.

1 Veri tabanına bağlanırken hangi dataseti kullanmamı tavsiye edersiniz ADO yada BDE Fark Nedir.

2 Bazı querylerin çalışması ve sonucların gelmesi network üzerinde uzun sürmektedir.Bu durumda program kilitlenip sonucu beklemekte. Ben o an için thread metodu kullanıp program üzerinde başka fonksiyonları kullanabilirmiyim Mesela farklı bir tabloya farklı bir kayıt atabilir veya farklı bir query çalıştırabilirmiyim. Bu işlemi nasıl yapabilirim.

Herkese Kolay Gesin.
İyi Çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

1. Access ve SQL Server için en iyi seçenek Ado'dur. Hem Microsoft ürünü olması açısından, hem de bu veritabanlarına en iyi desteği vermesi açısından diğerlerinden iyidir.

2. Bu tip işlemleri stored proc. yapıp sadece sonucu döndürmen çok daha hızlı sonuç almana yol açar. Sitede Veritabanı bölümündeki Fahrettin abinin makalesini oku.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
gkimirti
Admin

Mesaj gönderen gkimirti »

ewt thread kullanabilirsiniz
basit bir thread uygulaması gonderiyorum ipucu kısmına
bu yapıyı kendi isinize yarayacak sekilde degistirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz
ÜŞENME,ERTELEME,VAZGEÇME
Kullanıcı avatarı
orhanto
Üye

Mesaj gönderen orhanto »

Yardımlarınız için Çok teşekkür ederim