Delphi Siteleri?

Delphi ile ilgili faydalı site adreslerini buraya gönderebilirsiniz.
ajann
Üye

Delphi Siteleri?

Mesaj gönderen ajann »

S.a
Bu bölümde soru sormanın sakıncası yoktur umarım.
Delphi ile ilgili yabancı siteler arıyorum ancak şöyle;
Açık kaynak kodlu,aynı zamanda yanında programın resminide gösteren temiz,düzenli siteler arıyorum.
Delphiciler bildiğinden buraya sordum böyle geniş açık kaynak kodlu basit programların yer aldığı adreslere ihtiyacım war.
Yardımcı olursanız minnettar kalırım.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

http://www.delphiturkiye.com/index.php?page=dlinks.htm sadece forumu değil siteyide araştırmayı unutmayın.

Not: Seni wkullanma konusunda ikinci kez uyarıyorum. Türkçede w diye bir harf yok. kullandığın mesajları editleyip düzenleyin

Kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
ajann
Üye

Mesaj gönderen ajann »

S.a
İlk kez uyardığını hiç hatırlamıyorum ama dikkat ederim.Forumda "w" harfini kullanan herkez mesajlarını editlesin arkadaşlar.
Kural öyleymiş.
Saygılar
fduman
Moderator

Re: Delphi Siteleri?

Mesaj gönderen fduman »

ajann yazdı:Bu bölümde soru sormanın sakıncası yoktur umarım.
Bu bölüme soru sormanın sakıncası var. Sohbet bölümüne sorman daha iyi olacaktı.

Linkler bölümündeki bağlantılarda iyi sitelere ait URL'ler bulabilirsin.
Firarist
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Firarist »

Türkçe'nin doğru kullanımı konusundaki denetimlerinizi arttırmanızı rica ediyorum. (Yöneticilere). Bu iş sadece Oktay Sinanoğlu abimizin çabalarıyla olmaz ki:(
Kullanıcı avatarı
Guybrush
Üye

Mesaj gönderen Guybrush »

Türkçe konusunda dediklerinizi destekliyorum. Bu internet ortamında bu duyarlılığı özellikle göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Hatta ortak bir bilinçle bu tür forum ortamlarında site yöneticilerinin uyarıları yanında hatalı yazıları afişe etmek gibi daha birçok şey de düşünülebilir. Bu konuda gerçekten bir şeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum...
4hm3t
Üye

Mesaj gönderen 4hm3t »

hocam gerçekten güzel bi forum hazırlamışsınız

allah razı olsun

ama kural olarakmı diim tepki olarakmı diim çok katısınız

biraz daha esnek olasanız ;)

yahu bi "w" yüzünden bu kadar tepki fazla bence
Php 5.0 hakkında döküman lazım yardmcı olan arkadaşlara minettar kalrım
ikutluay
Üye

Mesaj gönderen ikutluay »

ajann yazdı:S.a
İlk kez uyardığını hiç hatırlamıyorum ama dikkat ederim.Forumda "w" harfini kullanan herkez mesajlarını editlesin arkadaşlar.
Kural öyleymiş.
Saygılar
Merhaba
Öncelikle hoşgeldiniz.

Kural öyleşmiş tarzı bir yaklaşımla alay eder gibi yalşmanız doğrusu şık olmamış. işin gerçeği bende çok kez yazım hatası yaparım ama iş gereği işim olduğundan hızlıca yazıp kontrol etmeden gönderebiliyorum.. sonuçta sen veya ben burada misafiriz ve bu evinde bir sahibi var. misafir evin kurallarına uygun davranmalı.

Siz iyi niyeli olabilirsiniz ama sonuçta bu dilimiz ve dilimiz dejenere olmamalı. yoksa halimiz Türk Osman'a dönecek.
‘..’Vatandaş Türk Osman’ Bey, sabah 7.00′de Casio masa saatinin alarmıyla gözlerini açtı. Puffy yorganını kaldırdı. Hugo Boss pijamalarını çıkarıp Adidas terliklerini giydi. Clear şampuanı ve Protex sabunuyla duşunu aldı. Colgate ile dişlerini fırçalayıp, Rowenta ile saçlarını kuruttu. Bill’s gömleğini ve Pierre Cardin takımını giydi, Lipton çayını içti. Sony televizyonda medya özetlerini ve flash haberleri izledi.

Citizen kol saatine baktı. Aile fertlerine ‘çav’ deyip Hyundai otomobiline bindi. Blaupunkt radyosunu açarak, rock müziği buldu. Ağzına bir Polo şeker attı. Şehrin göbeğindeki Mega Center’daki ofisine varınca, Casper bilgisayarını çalıştırdı. Microsoft Excel’e girdi. Ofisboy’dan Nescafe’sini istedi. Saat 10.00′a doğru açlığını yatıştırmak için Grissini yedi. Öğlen Wimpy’s Fast Food kafeteryaya gitti. Ayaküstü Coca Cola ve hamburgeri mideye indirdi. Akşamüzeri iş çıkışı Image Bar’a uğrayıp CB’sini yudumladı, sonra köşedeki Shopping Center’a uğradı.

Eşinin sipariş ettiği Persil Supra deterjan, Ace çamaşır suyu, Palmolive şampuan, Gala tuvalet kağıdı, Sprite gazoz ve Johnson kolonyayı alarak kasaya yanaştı. Bonus kartıyla faturayı ödedi. Hafta sonu eşi Münevver’le Galeria’ya giden Osman Bey, Showroom’ları dolaşıp Kinetix ayakkabı, Lee Cooper blue jean satın aldı. Akşam evde bir gazetenin verdiği TV Guide’a göz atan Osman Bey, kanallar arasında zapping yaparak, First Class, Top Secret, Paparazzi gibi programları izledi. Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı. Saat 22.00′ye doğru Show’da Türk dili üzerine panel başladı.

Uykusu gelen Osman Bey, televizyonu kapatıp yatak odasına geçerken, kendini mutlu hissetti. ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diye gerindi.’
Kişi odur ki, koyar dünyada bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser./Muhammed Hadimi
http://www.ibrahimkutluay.net
http://www.ibrahimkutluay.net/blog