delphiturkiye.com'u nerden öğrendiniz?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.

Anket 23 Şub 2004 10:13 tarihinde bitecek

Arkadaşım tavsiye etti
11
24%
Arama motorlarından buldum
18
40%
Başka bir siteden linkini gördüm
3
7%
Haber gruplarında gördüm
1
2%
Dergi/gazete'de gördüm
0
Oy yok
Rastgele girdim
3
7%
Diğer (aklıma gelmeyen bir yerden duymuşsunuz)
5
11%
Bimeks e-mail listesinden
4
9%

Toplam oy: 45

Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

Siteye ve foruma olan ilgi her gün artıyor. Acaba delphiturkiye.com'u nerden öğrendiniz? Kaynağı direk yazarsanız, daha da seviniriz.

İyi günler.
En son mussimsek tarafından 23 Şub 2004 08:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Eskiden sadece mussimsek.com vardı,forumun eski hali ile :D

Ben de taa ozamanlar programla.com dan senden öğrenmiştim hocam.. :)
hatice_sevim
Üye

Mesaj gönderen hatice_sevim »

Merhaba Mustafa;

Geçen yıl Delphi ye başladığım zaman programlama.com u takip ediyordum. Bir soru sormuştum ve tam cevabını alamamıştım. :( Başka biride problemini çözememiş ve Sen o programın source nu mail istemiştin. Bu yönlendirmeyle ben de sorumunu Sana mail atmıştım. Gelen Cevap beni foruma yönlendiriyordu ve ben bundan bir şey anlamamıştım. Ama oluşan :?: :?: :?: sonra mussimsek.com ulaşabilmiştim. :lol: O günden beri de takip ediyor ve hatta bildiğin gibi etkinliklere bile katılıyorum.

Sen'den ve Herkesten Allah Razı Olsun...

İyi çalışmalar
Hatice SEVİM / BEDAŞ
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Hatice,

herhalde sorunun çözümü forumda vardır, onun için yönlendirmiş olabilirim. Çünki geçen sene e-mail yoluyla gelen sorulara cevap veriyordum.

Artık tüm maillere cevabım tek : "Foruma yazın".

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Merhaba,

bimeks e-mail listesi fiilen ölü durumda olduğu için onu unutmuşum. Ama bugün site yönetiminde olan abilerimin çoğuyla ve ilk üyelerden bir çoğuyla orda tanışmıştım. Onu da listeye ekledim.

Kolay gelsin.
hatice_sevim
Üye

Mesaj gönderen hatice_sevim »

Tekrar Merhaba Mustafa;

Anlatamadım sanırım :( . Senin Yönlendirmene bir şey demiyorum zaten demek gibi bir hakkımda yok diye düşünüyorum. Ben bu siteden habersiz bir şekilde Sana mail atmıştım aslında beni foruma yönlendirerek bir anlamda bu siteyle tanışmama SEN vesile olmuştun :wink: onu anlatmaya çalışmıştım.

İyi çalışmalar...
Hatice SEVİM / BEDAŞ
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

anlaşılmıştır :)

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen fahrettin »

ben de sanirim 2000 yilinin baslarinda bimeksin delphi listesi ile tanistim ve oradan da Admin'imiz ile tanıstım. bimeks'in e-mail listesinin daiglma asamasinda da buraya yatay gecis yaptik....
meguntr
Üye

Mesaj gönderen meguntr »

bir zamanlar yaptığım bir proje için google dan arama yapmıştım, ve en güzel kaynagı bu sitede buldum ve bir daha bırakamadım, siteye sıklıkla giriyorum ,her girdiğimde birşeyler ögreniyorum ve her seferinde de ne kadar az şey bildiğimin farkına varıyorum..

Teşekkürler sitede emeği geçen,yorumlarını bizlerden esirgemeyen tüm dostlara! tüm samimiyetimle teşekkürler..
Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Diğer şıkkını işaretleyen arkadaşlar nerden öğrendiler, şahsen çok merak ediyorum. Yazabilir misiniz acaba :roll:

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
MicroChip
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MicroChip »

Valla ben birşey yapmadım aramadım da taramadım da :) sizin arkadaşlardan bir kişi var "zayfin" nickli galiba bizim arkadaşlar dedi ne sorarsak hemen cevaplıyorlar dedi. bi girip bakalım dedik. o gün bu gün 6-7 aydır buralardayız işte
Kafkas Kartalı Kabarday
Sitesi!= http://www.ahmetceylan.com
Resim
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen husonet »

Arkadaşlar ben arayış içersine girmiştim. Dos tabanlı programlar'la ve VisualBasic ile uğraşıyordum VisualBasic bana göre değildi Dos tabanlı programlarlada bir şey yapamıyacağımı anladım. Ve Bursa'da tam olarak ismini hatırlamıyorum bir bayan Öğretmen bana Delphi'yi önerdi bu 2 sene önce oluyor. Bende yavaş yavaş arama motorlarında bu konu hakkında araştırma yapıyordum. Ama baktığım siteler'e sadece bakmakla yetiniyordum sonra 1 sene önce Beyazıt'ta gezerken 2 nci el bilgisayar Kitab'ı satanlardan Delphi 3'ün kitabını Zeydin Pala'nın ve hoşum'a gitti (şu an hemen hemen her yazarın kitabı var delphi ile ilgili en iyisi Reklam oldu ama şahsi kanım Ruhver Barengi ve Marco Cantu Halen Okumam Bitmedi) Palanın kitabında konular eksik ve sanki biryerden Türkçe'leştirilmiş gibiydi. Aklıma takılan sorular'ı sorma ihtiyacı duymaya başladım. Programlama.com'u Delphiturk.com'u ve bizim sitemizi(bizim sitemiz diyorum çünkü öğle hissediyorum) DelphiTurkiye.com'u denedim. Mustafa Hocam olsun Fahrettin Abi olsun ve Recep Abi ayrıca ismini yazamadığım diğer arkadaşlar çok ilgilendi cevap bulamadığım çok basit sorulara cevap bulmama mantıklı olarak yol çizmeme sebep oldu Hepinize Teşekkür Ederim. O yüzden o gün bu gündür. Bu camianın içindeyim inşallah'ta sürdürebildiğim kadar aranızda kalacağım(Beni Atmadığınız Sürece :roll: )

İyi Geceler.

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
abdulkadir
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen abdulkadir »

Delphiyi uzun zaman merak ettim

artık kendi programımı yazma istegi dogunca delphiyi yükledim
ve calıstırdım
Aman allahım bu da ne dedim.
sonra google.com dan delphi dersleri diye arama yaptım

işte o gün varya o gün ah nasıl anlatayım
hala burdayım :)
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

2003 yılı haziran ayında şirkete biri gledi program istiyordu ve biz program üzerine access de visual basicde kasmaya başladık ozaman bildigim diller pascal , visual basic , turbo c , assembly , cobol , falandı ve delphi yi görmemiştim bile. :-) neyse bakşa bir bilgisayar şirketinde olan arkadaşım programı yazdı ve programı müşteriye teslim ettik. programı incelediğimde dizaynını ve çalışma prensibini çok beğendim. ve arkadaşı aradım hemen ve randevulaştık. daha sonra bana bir pazar günü sabahdan öğleye kadar paradox veri tabanı ve programın ince bir kaç noktasını gösterdi. delphiyi cd ye çektim ve yaklaşık 9 ay içerisinde kendimi geliştirdim. ve bir çok kere para kazandım delphi sayesinde. onunla tanıştıgıma çok memnunum... bu siteyide o arkadaşım önerdi ve bana söylediği tek şey şuydu ...

"www.mussimsek.com a üye ol sordugun her soruya en kısa sürede hatta 1 saat içerisinde cvp geliyor." bunun üzerine üye oldum ve bundan da hiç pişman degilim hem arkadaşım hemde sizler beni mahçup etmediniz. hala çok memnunum..... sevgilerle...
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Selamlar...

:arrow: Bimeks Email listesinden biri benim diğeri kim acaba... 8)
Resim
Resim ....Resim