Lisanslı Delphi

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mepc
Üye

Lisanslı Delphi

Mesaj gönderen mepc »

Merhaba arkadaşlar

Hazırladığım bir programı ticari olarak piyasaya süreceğim. Ancak kullandığım delphi lisanslı değil. Bu nedenle lisanslı bir delphi alıp programımı derlemek istiyorum. Programda Delphi 5 Enterprise ve Rx, 1 st class gibi ek componentlerle paradox veritabanı kullandım.

1- Delphi 5 i lisanslı olarak nereden ve ne fiyata alabilirim? (Varsa irtibat tel,mail vs...)

2- Yaptığım programı professional sürümde derleyemez miyim Enterprise olması şart mı?

3- Başkasının lisanslı delphisini kullanabilirmiyim? (Eğer mümkünse yardımcı olacak arkadaş var mı?)

4- Lisanslı delphi yi satın aldıktan sonra programı istediğim şekilde dağıtabilirmiyim?

Biraz fazla sordum ama kusura bakmayın bu benim ilk ticari programım. İlgileneceğini umuyorum.
Bilgi paylaşıldıkça güzeldir.
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

Önerilen Ürünler:

Borland Delphi 7 Architect
Satış Fiyatı: 3,995 USD

Borland Delphi 7 Enterprise
Satış Fiyatı: 3,395 USD

Borland Delphi 7 Professional
Satış Fiyatı: 1,150 USD

Bu fiyatlar bimeks in , güncel fiyatları ,,,

http://magaza.bimeks.com.tr/category.js ... &ref=001.1

adresinden daha detaylı bilgi alabilirsin ,,, Borland ın yetkili dağıtıcısı Bimeks tir ,,, Lisanslı delphi yi buradan temin edebilirsin...

Programını kulladıgın bileşenlere bağlı olarak tabiki professional dede derliye bilirsin. Fakat kullandıgın bileşenler Professional de degilde enterprise da varsa Enterprise almak zorudasın...

Lisanslı Delphi kullanıcı tanıdıgın var ise onun makinesinde derleyip tüm ticari yükümlülüğü bu kişi üzerine alırsa tabiki olabilir. Fakat bu şekilde mesuliyet altına her ikinizde girersiniz ve sen kendi adınla degil o keşinin adıyla programını piyasaya sürebilirsin.

Lisanslı Delphi yi aldıkdan sonra programlarını istedigin şekilde dağıtabilirsin , Fakat yazdıgın programın içinde ücretli bileşenler ver ise veya shareware bir veri tabanı kulanıyorsan bunların ücretlerinide ödemek zorundasın. eğer programında SQL server kullanırsan bunun client lisans ücretlerinide ödemek zorundasın. öte yandan sadece delphi ile başka bir ek bileşen kullanmadan veya bedava bileşenlerle yazdıgın programlarını gönül rahatlığıyla dağıta bilirsin.

Programı piyasaya çıkarrıken telif halarını vs lisans hakkı falan bunları nasıl yaptıgını açıkçası bilmiyorum. Yapan arklar var ise onlarda sana bunu açıklayabilir.....

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana....
kolay Gelsin.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

Delphi 7 almak pek mantıklı değil artık. Delphi 8'le birlikte Delphi 7'de dağıtılıyor ve fiyatı da daha ucuz sanırım. Yani aynı paraya veya daha azına hem Delphi 7'yi, hem de Delphi 8'i alıyorsunuz.

Bildiğim kadarıyla Borland 2. el lisansları kabul etmiyor ancak yine de bir Bimeks'e sormak lazım. http://www.bimeks.com.tr'den telefonlarını alıp bir telefon aç. 2. el alırsan kutusu, CD'leri ve tüm kitaplarını almayı unutma. Eksik olursa lisans geçersiz olabiliyor.

Tabii ki lisanslı Delphi'yi aldıktan sonra istediğin gibi dağıtabilirsin. Eğer programda Enterprise'a ait bir component kullanmadı isen, Professional alman daha yerinde olur. Daha ucuz :)

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
mepc
Üye

Mesaj gönderen mepc »

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
mepc
Üye

lisanslı delphi 5 satmak isteyen varmı

Mesaj gönderen mepc »

Bimeks ile yaptığım görüşmelerde ellerinde hiç delphi kalmadığını öğrendim.

Elinde lisanslı delphi 5 olup satmak isteyen arkadaş var mı?
DotCom
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DotCom »

bence birazdaha bekle muhakkak bimeks e delphi 8 gelicektir.
Kullanıcı avatarı
mepc
Üye

Mesaj gönderen mepc »

maalesef benim bekleyecek vaktim yok programı en geç ay sonuna kadar piyasaya sürmem gerekiyor.

delphi 5 i olan arkadaş arıyorum.... yok mu yardımcı olacak