Kullanıcı Tanımlı Etiket

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
cunsey
Üye

Kullanıcı Tanımlı Etiket

Mesaj gönderen cunsey »

Yazacağım Adres-Etiket Programında Kullanıcı Tanımlı Etiket yapmak istiyorum bunun için bildiğiniz bir component varmı nerden indirebilirim

iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

ReportBuilder da o tip standart etiket şablonları var onları kullanabilirsin. yada yine aynı toolun run-time da file / new den istediğin bir raporu oluşturabilirsin. hatta dizayn ettiğin şekilde kaydedip tekrar aynı formatta çağırabilirsin.

not: nedense ben dizayn-time da yapılabilen bu olayı run-time da yapabilmiş değilim ya :?
en azından bir fikir vermiş olabilirim diye..
cunsey
Üye

Mesaj gönderen cunsey »

Report Builder iyi ama kullanımı biraz zor kullanıcı açısından .Çoklu etiket
basabilecek daha kullanışlı başka bir tool biliyomusun

teşekkürler iyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

ben ReportBuilder ı tek geçerim :wink:

o zaman tek bir etiket formu oluşturup bandın sağını/solunu/yüksekliğini kullanıcının basitçe değiştirebileceği bir giriş ekranı da yazabilirsin. böylece kullanıcı mm cinsinden kullandığı etiket formuna göre değerleri girebilir.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

olayı çözdüm :wink:

ReportBuilder la run-time da hazır şablonlarından veya yeni bir rapor dizayn edebilmek için;

formda bir adet de ppDesigner1 koyup ppDesigner1.ppReport1 properties ine ppReport1 (her ne ise) atanmalı. :!: birazcıkta arayüzünü türkçeleştirdin mi (hazır language setlerinin birisi türkçeleştirilebilir) işlem tamamdır :)
cunsey
Üye

Mesaj gönderen cunsey »

Onu ben yapabiliyordum ne bileyim daha kolay bir şey aradım ama bulamadım herhalde report builder kullanıcam bi ara ara yüzü tamamen
türkçe yapmıştım ama nasıl yaptım hatırlamıyorum bulursam yazarım iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

ben iyi takip ediyorum ama şimdiye kadar böyle bir bileşen dikkatimi çekmedi .

Varsa en kolayı http://www.torry.net ve delphi super page'de arattırman. label diye arattırırsan bulursun.

kolay gelsin.