türkçe yardım

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
yskilic
Üye

türkçe yardım

Mesaj gönderen yskilic »

bu delphi 6'nın yardımını neden kimse tamamen türkçeye çevirmiyo. kitap almaktan hoşlanmıyorum çünkü yardım çok daha iyi ama benim ingilizcem zayıf çoğu zaman anlatılanın yarısını ble anlamıyorum.

bu konuda bişeler yapanlar var mı?
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

maalesef yok. Yardım binlerce sayfa dökümandan oluşuyor. Bu konuda çalışma yapabilecek tek merci Borland'ın Türkiye temsilcisi Bimeks. ancak onlarında Delphi desteği konusunda pekte istekli olmadıklarını görüyorum.

Yine de Yardım kısmının ingilizcesi basit olduğundan, sözlük yardımıyla da olsa çoğu şeyi çözebilirsiniz. Ayrıca örnek kodlar çok işinizi görebilir. İlk bakacağınız yer yardım olmalı.

Kolay gelsin.
yskilic
Üye

allah allah

Mesaj gönderen yskilic »

mustafa bey peki bu borland temsilcimizi çalışmadığı için şikayet şansımız yok mu? veya direk borlanddan böyle bi talebimiz olsa ciddiye almazlar mı. evet sözlükle anlıyorum ama hakkında biraz bilgi sahibi olduğum konuları anlıyorum. eğer bilgim yoksa en ufak bişey anlamıyorum. o kadar kötü değilimde kullanabileceğim şekilde anlamıyorum.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

pek bir faydası olacağını sanmam :(

En güzeli kitapla başlamak. Kitap olayları belli bir düzende anlattığı için yeni başlayanlar için bence çok daha faydalı. Biliyorum oturup kitap okumak, döküman okumak sıkıcı bir iş ama yapmak zorundayız.

Takıldığınız noktalarda da yardımdan yeterince faydalanamazsanız, foruma yazarsanız biz yardımcı olmaya çalışırız.

Kolay gelsin.
yskilic
Üye

sıkıcı değil

Mesaj gönderen yskilic »

yok yok mustafa bey ben o kadar yeni değilim. programcılık mezunuyum. delphi üzerine 3 kitap bitirdim. hem kafama göre bi kitap olsa asla sıkılmam okurum. hatta ezberlerim. ama delphi yardımı okuyunca anladımki benim okuduğum ve diğer okumadığım piyasadaki kitapların hemen hemen hepsi yardım dan yazılmış.

zaten benim normal companentlerle falan sorunum yok databese ve sql i geliştirmek için uğraşıyorum. yardımın istediğim şeylerin çoğunun var olduğunu anlıyorum ama okuduğumu anlamıorum. sorun bu...
Y.S.K.
Yazılım Sistemleri