ÇALIŞAN PARADOX A BAĞLANMA

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
OZAY
Üye

ÇALIŞAN PARADOX A BAĞLANMA

Mesaj gönderen OZAY »

Mehabalar delphi ile yapılmış ve veritabanı database yani paradox olan bir program var ben bu program açık ve çalışırken veritabanına bağlanarak verileri sql servere aktarmak istiyorum bağlanmaya çalıştığım zaman directory is controlled by other .NET file hatası alıyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim
En son OZAY tarafından 07 Şub 2024 02:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ertank
Kıdemli Üye

Re: ÇALIŞAN DATABASE E BAĞLANMA

Mesaj gönderen ertank »

Merhaba,

"Veritabanı database olan" ile ne demek istediniz? Sorduğunuz soru daha çok .NET ile ilgili gibi. Delphi ile ilgili forumda aradığınız yardımı bulabilir misiniz emin değilim.
OZAY
Üye

Mesaj gönderen OZAY »

database yani BDE delphi7 ile yazılmış tablolar bir program forumda aradım ama bulamadım dosya adı uzantısı örnek test.db
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

BDE ve test.db dediğinize istinaden Paradox veritabanı olması çok olası.
.NET ile paradox veritabanı bilgilerini okuyabilir misiniz emin değilim açıkçası.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: ÇALIŞAN PARADOX A BAĞLANMA

Mesaj gönderen freeman35 »

paradox a aynı anda bir bağlantı ile erişebilirsin. Dosyaları başka bir yere kopyala ve orada bağlanmayı dene, tabi kopyalamaya da izin verir mi? denemek gerek. Kopyalansa da sağlıklı bir yöntem olamayacaktır.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
OZAY
Üye

Mesaj gönderen OZAY »

freeman35 yazdı: 08 Şub 2024 09:56 paradox a aynı anda bir bağlantı ile erişebilirsin. Dosyaları başka bir yere kopyala ve orada bağlanmayı dene, tabi kopyalamaya da izin verir mi? denemek gerek. Kopyalansa da sağlıklı bir yöntem olamayacaktır.
dosya kopyalamaya izin veriyor ama aynı anda çalışan program veri yazarken kopyalama yaparsam hata veriyor paradox tablo da bozulma yapıyor
benim istediğim ana bilgisayardaki programda kayıtları kontrol edecek bir program yazacağım kayıt sayısı artınca sql e yazdırmak istiyorum bunu yapan var yine delphi ile arka planda çalışan bir program var yeni kayıt gelince veriyi sql e kaydediyor
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

OZAY yazdı: 08 Şub 2024 11:25 ana bilgisayardaki programda kayıtları kontrol edecek bir program yazacağım
Bu uygulamayı .NET ile mi geliştirmek istiyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

Önerim paradox a karışma, kelime anlamı dahi "karmaşa" demek :)
sorunu detaylı şekilde yazmadığından varsayım üzerine konuşuyoruz.
"bunu yapan var yine delphi ile arka planda çalışan bir program var yeni kayıt gelince veriyi sql e kaydediyor" o zaman o "sql" dediğin şeyin üzerinden yapacaklarını yap
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!