dogrulama Kodu

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
zengin
Üye

dogrulama Kodu

Mesaj gönderen zengin »

merhaba intrenet programcılıkta yeni sistem olan Dogrulama kodu büyük ve kücük yazı ile PNG resmi (.png) resimle uygulama yapılıyor sürekli siteye her giriş cıkışta bunu soruyor buda harf hatasında zaman alıyor sürükle bırak şeklinde örnegin edit1 icine nasıl alabilriz bu konuda bir örnege ihtiyac vardır yardım ederseniz sevinirim kolay gelsin
Zengin
muratturan
Üye

Re: dogrulama Kodu

Mesaj gönderen muratturan »

Sorunu tam anlayamadım. İstediğin şey doğrulama kodu olan bi siteye robot yazarak doğrulama kodunu okuyup girmesi mi? Yok eğer doğrulama kodu olan siteyi kendin yapmak istiyorsan o farklı bir konu.
zengin
Üye

Mesaj gönderen zengin »

örnek : firma program siteye giriş PNG resmi yazan viwh2 siteye giriş dogrulama kodu nu edit1.text icine sürükle bırak şeklinde almak istiyorum
http://www.delphiturkiye.com/forum/viewtopic.php?t=4867 budaki örnek denedim olmadı
Zengin
muratturan
Üye

doğrulama kodu olan resmi sürekleylip edit1 'in üstüne bırakınca, resmin icindeki doğrulama kodunun edit1'e aktarılmasını mı istiyorsun ?
zengin
Üye

Mesaj gönderen zengin »

Evet edit1'e aktarılmasını istiyorum
Zengin
zengin
Üye

Mesaj gönderen zengin »

muratturan yazdı: 17 Kas 2023 03:10 doğrulama kodu olan resmi sürekleylip edit1 'in üstüne bırakınca, resmin icindeki doğrulama kodunun edit1'e aktarılmasını mı istiyorsun ?
Evet edit1'e aktarılmasını istiyorum
Zengin
muratturan
Üye

Doğrulama kodu olan resimleri okuyabilen yapay zekalar var ama her zaman başarılı olamıyorlar. Doğrulama kodu resimle gelmesinin sebebi programlar (bot) okuyup aşamasın, mutlaka bir insan eliyle yazılsın diye var. Aşmak icin bir bot yazabilirsin, ama zor ve uzun sürer. Hazır yazılmış olanlardan satın alıp kullanabilirsin ama ucuz değiller. illaki ben yapmak istiyrum diyorsan, resmi önce siyahbeyaz yapıp konstratını arttırıyorsun. Sonra harfleri bulmak için birbirine komşu olan siyah pixelleri grup olarak ele alıyorsun. Beyaz pixelle karşılaşınca orada duracak. Harfleri bulmuş olursun. Daha sonra siyah pixellerin x ve y ekseninde en dar noktasını bulacaksın. Bu sana kabaca harfin kalınlıgını verecek. Sonra buldugun bu genişliğin uzerine kordinat çizip harfin kordinatlar ile cizilmiş seklini bulacaksın. Buldugun harfi kütüphanen ile karşılaştıracaksın ki buda kolay değil. Genel olarak bu sekilde yapılıyor
zengin
Üye

Mesaj gönderen zengin »

murat turan kardeşim bilgilendirdigin icin teşekkür edrim kolay gelsin iyi calışmalar
Zengin