Wmvare'de çalışan bir programın kapanmasını engellemek istiyorum

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Uguryzc
Üye

Wmvare'de çalışan bir programın kapanmasını engellemek istiyorum

Mesaj gönderen Uguryzc »

Wmvare' de sanal pc programında 20 tane pc açtım ve bunların hepsine aynı programı yükledim tek kullanıcı ıd şifre ile programa giriş yapıyorum hepsinde bütün sanalları aynı gösteriyorum hepsinde giriş yapabiliyorum ama program bir süre sonra direk kapanıyo bu programın kapanmasını engellemem gerekiyo bilgisi olan biri bana yardımcı olabilirmi şimdiden teşekkür ederim :)
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Re: Wmvare'de çalışan bir programın kapanmasını engellemek istiyorum

Mesaj gönderen mussimsek »

Hata vs. mi veriyor? Neden kapansın program durduk yere.

1. Windows service şeklinde yazabilirsiniz uygulamanızı.

2. İkinci bir uygulama yazıp, kapandıysa aç gibi bir kontrol koyabilirsiniz.

3. Windows görev zamanlayıcısına kayıt girip, her saat başı uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Uyulama açıksa, öne getirirsiniz. Kapalıysa da çalışır. Yani uygulamayı tek çalışacak, kopyası açılmayacak şekilde yapmanız lazım.

vs. vs. Uygulamanızın yaptığı işe göre de değişir bu seçenekler.

Kolay gelsin.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Uguryzc yazdı: 13 Nis 2023 05:05 Wmvare' de sanal pc programında 20 tane pc açtım ve bunların hepsine aynı programı yükledim tek kullanıcı ıd şifre ile programa giriş yapıyorum hepsinde bütün sanalları aynı gösteriyorum hepsinde giriş yapabiliyorum ama program bir süre sonra direk kapanıyo bu programın kapanmasını engellemem gerekiyo bilgisi olan biri bana yardımcı olabilirmi şimdiden teşekkür ederim :)
"hepsinde bütün sanalları aynı gösteriyorum" ile ne demek istediniz? Bir sunucu ve 20 istemci sistem mi var? Farklı bir yapı mı?
"direk kapanıyo" dediğiniz eğer hafızadan da kalkıyor. Arka planda çalışmıyor anlamında ise uygulama kodunuzu incelemeniz gerekir. Yaptığı iş sırasında bir noktada kendisini kapatıyor olması mümkün olabilir mi?

Uygulama ne yaptığını bilmeden yardımcı olmak gerçekten zor. Tahmin üzerinden ilerlemeye sebep olacaktır.
Uguryzc
Üye

Mesaj gönderen Uguryzc »

Programın kapanınca yeniden açılması değil hiç kapanmaması lazım heralde windowsta bişeyler değişiyo programda bunu farkediyo kapatıyo kendini çünkü tek ıd şifreden kullanıyorum normalde her bilgisayar için bir ıd şifre satın almam gerekiyo
Uguryzc
Üye

Mesaj gönderen Uguryzc »

Oyunda ek gelir olarak kullandığım bir otomatik bot programı normalde tek kullanıcı ile tek bilgisayarda kullanılıyor ama ben wmvare sanal programında 20 tane sanal bilgisayarın mac adreslerini değiştirerek ve bota aylık ıd şifre alıp botu aktifleştirdiğimde karşı tarafın sunucusuna bilgi gitmesini engelleyerek 20 tane sanal bilgisayarda kullanabiliyorum buraya kadar sorun yok ama otomatik bot programı kendini bir süre sonra kapatıyo tek kullanıcıdan çoklu giriş yaptığı için bunun kapanmasını önlemem gerekiyo nasıl bişey yapabilriim nasıl bi yol izlemem lazım çıkamadım işin içinden
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Sorunuzun programlama ile alakasi yok. Kapanmasinin bir cok nedeni olabilir, sunucusuna erismedigi icin de kendini kapatiyor olabilr.