İngenico pos cihazına fiyat bilgisini dışarıdan gönderme ve işlem sonucunu dışarı aktarma

Web tabanlı uygulama geliştirme araçları(PHP, ASP vb...) ile ilgili konuları buraya yazabilirsiniz.
parttimeDev
Üye

İngenico pos cihazına fiyat bilgisini dışarıdan gönderme ve işlem sonucunu dışarı aktarma

Mesaj gönderen parttimeDev »

Merhabalar ingenico pos cihazımız var kendi yazılımımızla entegre etmek istiyoruz. Dışarıdan fatura tutarını göndermek istiyoruz pos cihazına ve oluşan sonuca göre çıktıyı yazlımımıza geri göndermek istiyoruz. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyiz. İngeniconun sdk ve api leri mevcut ama benim istediğim şekilde nasıl kullanacagımı anlamadım. yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
ertank
Kıdemli Üye

Re: İngenico pos cihazına fiyat bilgisini dışarıdan gönderme ve işlem sonucunu dışarı aktarma

Mesaj gönderen ertank »

Merhaba,
Delphi kullanarak bunu yapmak istiyor iseniz aşağıdaki bağlantıyı okuyabilirsiniz.
http://www.delphiturkiye.com/forum/view ... hp?t=37332

Ancak amacınız ASP, PHP, JavaScript gibi browser tabanlı sistem üzerinden bunu yapmak ise bu ne derece mümkün. Mümkün ise browser üzerinden bu işlemler yapılabilir mi bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Re: İngenico pos cihazına fiyat bilgisini dışarıdan gönderme ve işlem sonucunu dışarı aktarma

Mesaj gönderen greenegitim »

web için websocket kavramına da bakabilirsiniz.
Mücadele güzelleştirir!