new VDA messages (VDA4984 = EDIFACT DELFOR D04A)

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
mmg
Üye

new VDA messages (VDA4984 = EDIFACT DELFOR D04A)

Mesaj gönderen mmg »

Merhaba,

Data entegrasyonu için "new VDA messages (VDA4984 = EDIFACT DELFOR D04A)" kullanmam gerekiyor fakat bununla ilgili ve data entegrasyonunun nasıl yapılacağı ile ilgili hiç bir bilgim yok. Forumda arama yaptırdım fakat bir sonuç bulunamadı, belki ben hatalı arama yapmış da olabilirim. Delphi 10.2 ile böyle bir entegrasyonu nasıl yapabilirim ? Mesaj dosyasını oluşturma ve gönderme ile ilgili desteğinizi rica ediyorum. İyi çalışmalar.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: new VDA messages (VDA4984 = EDIFACT DELFOR D04A)

Mesaj gönderen mkysoft »

Edifact genel bir kavram, bizim UBL-TR dedigimiz UBL gibi. Bir cok alt parcasi var. Surada D04A detayi var: https://service.unece.org/trade/untdid/ ... lfor_c.htm

Edifact icin sifreleme/imzalama seceneleri de var. Bu ozellikler gercekten karmasik. Sizden talep edileni bilmiyorum ama baslamadan kontrol etmenizde yarar var. Cok zamaninizi alacaksa hazir toolari kullanabilirsiniz.
mmg
Üye

Mesaj gönderen mmg »

Çok teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için, belirttiğiniz linki inceleyeceğim.
mmg
Üye

Mesaj gönderen mmg »

Linke baktım, genel anlatım yapılmış fakat bana şu aşamada bu dosya nasıl oluşturulur o bilgi gerekiyor. Şunu demeye çalışıyorum, sizin verdiğiniz örnekte olduğu gibi UBL-XML dosyasını nasıl kod yazarak oluşturuyoruz aynı şekilde Edifact data dosyası oluşturma örneğine ihtiyacım var. Oluşturulmuş örnek bir data dosyası da çok işime yarayacaktır. Birde hazır toollardan bahsetmişsiniz bunlar hakkında da bilgi verebilir misiniz rica etsem.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Hazir tool icin ornek: seeburger. baska cozumler de var, google da ararsaniz cikacaktir. https://www.edifactory.de/ uzerinde bir viewer da var, ornek bir dosya da var ama sizin aradiginiz yapi icin goremedim. Ornek dosyayi entegrasyon yapacaginiz yerden alabilirsiniz. Dosya xml gibi degil, siradan bir metin dosyasi. Alan uzunluklari sabit, her satirin basinda o satiri tanimlayan bir kod oluyor.