Devexpress

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
kbrakacmaz1
Üye

Devexpress

Mesaj gönderen kbrakacmaz1 »

Merhaba,

Delphi ile otomasyon geliştiren bir işletmeye dahil oldum. Daha yeni mezunum delphiyle basit otomasyonlar gerçekleştirebiliyorum ancak dahil olduğum işletme devexpress componentlerini kullanmakta benimde henüz bu konuda bir bilgim yok internette delphi devexpressle ilgili Türkçe kaynak bulamıyorum.

C# ile bir çok uygulama gerçekleştirilmiş o kaynaklara baksam veya izlesem videoları bana bir katkısı olur mu ? componentler ve çalışma tarzları aynı mı ?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim...
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Re: Devexpress

Mesaj gönderen sabanakman »

Öncelikle hayırlı olsun. Sakın ürkmeyin, konuya balıklama dalabilirsiniz. Bileşenler ile alakalı bolca örnek ve video bulabilirsiniz aslında. C# için geliştirilen paket de aynı firma elinden çıktığı için aslında aynı yapıda olabilirler. Emin olabilmek için çokça vakit ayırıp, bol bol talim yapmanızda büyük yarar var. Kolay gelsin.
Şaban Şahin AKMAN
İletişim:

Mesaj gönderen yusuf simsek »

Yeni işiniz hayırlı olsun...

Devexpress ya da xxx componenti kullanmanız önemli değil, ( ör: TCxTextEdit nesnesinde TEdit nesnsinden 15 - 20 özellik fazlası var, temelde yaptığı işler aynı ;) )

Önemli olan yapmak istediğinizi net bir şekilde ifade edip internette arama yapabilmeniz...

Önünüze yüzlerce örnek kod çıkacaktır...

Bulduğunuz örnekleri dikatle inceleyip kodlama mantığını çözdüğünüzde olay tamamdır...

Başarılar dilerim.
Bugün bir kez daha,
Hiç Birşey Bilmediğimi Öğrendim!!!

https://extrayazilim.com
kbrakacmaz1
Üye

sabanakman yazdı: 10 Tem 2019 05:09 Öncelikle hayırlı olsun. Sakın ürkmeyin, konuya balıklama dalabilirsiniz. Bileşenler ile alakalı bolca örnek ve video bulabilirsiniz aslında. C# için geliştirilen paket de aynı firma elinden çıktığı için aslında aynı yapıda olabilirler. Emin olabilmek için çokça vakit ayırıp, bol bol talim yapmanızda büyük yarar var. Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim balıklama dalmayı düşünüyorum bende :)
kbrakacmaz1
Üye

yusuf simsek yazdı: 11 Tem 2019 08:57 Yeni işiniz hayırlı olsun...

Devexpress ya da xxx componenti kullanmanız önemli değil, ( ör: TCxTextEdit nesnesinde TEdit nesnsinden 15 - 20 özellik fazlası var, temelde yaptığı işler aynı ;) )

Önemli olan yapmak istediğinizi net bir şekilde ifade edip internette arama yapabilmeniz...

Önünüze yüzlerce örnek kod çıkacaktır...

Bulduğunuz örnekleri dikatle inceleyip kodlama mantığını çözdüğünüzde olay tamamdır...

Başarılar dilerim.

Haklısınız önemli olan yapmak istediğimizi net bir şekilde ifade edip arama yapabilmek o componentlerle yorumlamayı öğrendikten sonra mantık aynı mantık da işte insan biraz endişe duyuyor.

Teşekkür ederim :)