SQL Server 2012 Bağlantı Hatası.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
ozcank
Üye

SQL Server 2012 Bağlantı Hatası.

Mesaj gönderen ozcank »

Arkadaşlar Merhaba , Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Normalde Program Windows 10 da 7 de çalışıyor Server 2016 da da çalışıyor , fakat bir Server 2016 ya daha kurdum ama bunda çalışmadı verdiği hata

"Invalid Connection String Attribute"

2 Tane bağlantı txt var.

1- dataconnection.txt
içeriği;

Kod: Tümünü seç

Provider=SQLNCLI11.1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Password=12345678;Initial Catalog:=+DATA;Data Source=SERVER\NETSIS;Initial File Name="";Server SPN="";Auto Translate=False
2-userconnection.txt
içeriği;

Provider=SQLNCLI11.1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Password=12345678;Initial Catalog=NETSIS;Data Source=SERVER\NETSIS;Initial File Name="";Server SPN="";Auto Translate=False
NETSIS İçerisindeki şirketleri listeliyor görüyorum ama şirkete girmek istediğim de ;

"Invalid Connection String Attribute" bu hatayı veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum nerde hata yapıyorum bulamadım .
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Re: SQL Server 2012 Bağlantı Hatası.

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

SQLNCLI11.1

bu sürüm client library kurulu olmayabilir mi acaba? Server 2016 ise daha yeni bir sürüm olabilir üzerinde. Bir kontrol edin.

Kolay gelsin.
ozcank
Üye

Mesaj gönderen ozcank »

Client library kurulu olduğunu Nerden bakabilirim ? kurulu değilse kurulur mu?
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

ozcank yazdı: 01 Ara 2017 02:39 Arkadaşlar Merhaba , Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Normalde Program Windows 10 da 7 de çalışıyor Server 2016 da da çalışıyor , fakat bir Server 2016 ya daha kurdum ama bunda çalışmadı verdiği hata

"Invalid Connection String Attribute"

2 Tane bağlantı txt var.

1- dataconnection.txt
içeriği;

Provider=SQLNCLI11.1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Password=12345678;Initial Catalog:=+DATA;Data Source=SERVER\NETSIS;Initial File Name="";Server SPN="";Auto Translate=False
2-userconnection.txt
içeriği;

Provider=SQLNCLI11.1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Password=12345678;Initial Catalog=NETSIS;Data Source=SERVER\NETSIS;Initial File Name="";Server SPN="";Auto Translate=False
NETSIS İçerisindeki şirketleri listeliyor görüyorum ama şirkete girmek istediğim de ;

"Invalid Connection String Attribute" bu hatayı veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum nerde hata yapıyorum bulamadım .
Dataconnection.txt içindeki aşağıdaki bölümün doğru olduğuna emin misiniz?

Initial Catalog:=+DATA
ozcank
Üye

Mesaj gönderen ozcank »

ertank evet doğru çünkü combox da şirket isimlerini görebiliyorum. Buraya kadar çalışıyor. Ama tamam dediğimde modülleri açarken ;

"Invalid Connection String Attribute" bu hatayı veriyor.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Peki yukarıdaki ifadeyi aşağıdaki şekle getirdiğiniz zaman bağlantı sağlayabiliyor musunuz?

Initial Catalog=DATA
ozcank
Üye

Mesaj gönderen ozcank »

"Initial Catalog=DATA" Bu şekilde çalışmıyor
"Initial Catalog:=DATA" Bu şekilde çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

ozcank yazdı: 01 Ara 2017 10:21 Client library kurulu olduğunu Nerden bakabilirim ? kurulu değilse kurulur mu?
Denetim masasında (Control panel) odbc kısmını açın. Drivers kısmında kurulu olanların hepsi yazıyor.

Kolay gelsin.
ozcank
Üye

Mesaj gönderen ozcank »

Merhaba;
"Denetim masasında (Control panel) odbc kısmını açın. Drivers kısmında kurulu olanların hepsi yazıyor.

Kolay gelsin."

Sürücüler Kısmında;
SQL Server
SQL Server Native Client 11.0

Kurulu.
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen thelvaci »

Herhangi bir yerde, uzantısı .udl olan bir dosya oluşturun. Sonra bu dosyaya çift tıklayın; ekranı takip ederek bağlantınızı test edin ardından Ok diyip kapatın. Sonra ilgili .udl dosyasını Notepad ile açın ve bağlantı cümlesini kontrol edin, bakın bakalım sizinkinden farklı mı ?
ozcank
Üye

Mesaj gönderen ozcank »

Arkadaşlar Merhaba cevap yazan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
thelvaci arkadaşımızın yazmış olduğu cevap ile sorunumu çözdüm benim bağlantım ile farklılıklar vardı düzenledim program çalıştı.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

ozcank yazdı: 12 Ara 2017 01:30 Arkadaşlar Merhaba cevap yazan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
thelvaci arkadaşımızın yazmış olduğu cevap ile sorunumu çözdüm benim bağlantım ile farklılıklar vardı düzenledim program çalıştı.
Farklılıkları paylaşabilir misiniz?