cxGrid Satırı Editleme Sorunu

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Turan GÜL
Üye

cxGrid Satırı Editleme Sorunu

Mesaj gönderen Turan GÜL »

cxgrid i union all ile birden fazla tabloyu birleştirilmiş bir sorgu ile bind ediyorum.

istediğim kolonların edit özelliklerini de açıyorum ve imleç hücreye tıkladığımda içine giriyor fakat hiçbirşey yazamıyorum.

içine birşeyler yazıp post etmesini istemiyorum veritabanında güncelleme işlemini kod tarafında çözüyorum.

tek bir tablo ile doldurduğumda satıra birşeyler yazabiliyorum ve direk kendisi post edip güncelleme işemini yapıyor fakat union all kullandığım zaman hücreye hiçbirşey yazamıyorum.

Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
hi_selamlar
Üye

Re: cxGrid Satırı Editleme Sorunu

Mesaj gönderen hi_selamlar »

Merhaba,
SQL de union all vs. gibi birleştirilmiş tablo sorgulamalarda Edit işlemi yapamazsınız bildiğim kadarı ile.

•••
Bunun için MemoryTable (ClientDataset, kbmMemTable vs.) hafızada işlemlerini yapıp POST işleminde
arkadan kendi sorgunu çalıştırıp kayıt işlemini yapabilirsiniz. Daha farklı bileşenlerde vardı ama hatırlayamadım...
SQL ile sorgu sonucunu aktar >>>> (ClientDataset, kbmMemTable vs.)

•••
SQL > Geçici tabloya aktar sonucu onun üzerinde yap. (MySQL,MSSQL,Firebird ... ... ... )
•••

Kolay gelsin.
Herkes cahildir, bazi konularda.