Veritabanını Firebird 3.0.2 ye yükseltme

Firebird ve Interbase veritabanları ve SQL komutlarıyla ilgli sorularınızı sorabilirsiniz. Delphi tarafındaki sorularınızı lütfen Programlama forumunda sorunuz.
bilal09
Üye

Veritabanını Firebird 3.0.2 ye yükseltme

Mesaj gönderen bilal09 »

Merhaba arkadaşlar kolay gelsin

2.5 sürümü ile geliştirilmiş bir veri tabanım var. 3.0.2 ye yükseltmek istiyorum. extract metadata ile veya tablonun extract özellikleri ile verilerimi ve tablo yapılarını script olarak almak istediğimde blob text alanda bulunan verileri alamıyorum. Verileri almak istemediğimde ise extract metadata yöntemi ile tüm veri tabanını script olarak alıp 3.0.2 ile tekrar oluşturabiliyorum. bugün deneme şansım oldu ve kurulumda uygulanan şifre olmadan veri tabanına bağlanılamadı bu sebeple 3.0.2 ye yükseltmek istiyorum.

bu 2.5 sürümle yapılmış veritabanının hiçbir veri kaybetmeden nasıl 3.0.2 ye yükseltebilirim veya blob memo text alanları nasıl script olarak çekebilirim.

teşekkür ve saygı ile
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: Veritabanını Firebird 3.0.2 ye yükseltme

Mesaj gönderen freeman35 »

2.5 ile backup alıp, 3x ile restore etmen yeterli.
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
bilal09
Üye

Mesaj gönderen bilal09 »

freeman35 ustam teşekkür ederim. ibexpert ile bu işi yapabiliyoruz biliyorum yanılmıyor isem. hiç denememiştim, bu sıkıntı sonucu denedim fakat fbk uzantılı backup dosyası boyutu ile restore ettiğim fdb dosyası arasında azalma yönünde çok fark olunca korktum verilerimi kaybettim diye.

bu işlem blob alanda tuttuğum rtf formatlı string verileri dahil olmak üzere tüm verilerimi geri alır dimi.:)

teşekkür ve saygı ile
bilal09
Üye

Mesaj gönderen bilal09 »

freeman ustam dediğiniz şekilde iş halloldu teşekkür ve saygıyla