Uzak Usb Portu Kullanma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
akissoftware
Üye

Uzak Usb Portu Kullanma

Mesaj gönderen akissoftware »

Arkadaşlar merhaba;

Konu ile alakalı dokuman bulamadığım için soruyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum bana yol göstersinler.

Bir yazılım yapmak istiyorum. Amacım uzaktaki pcnin USB portuna bağlı bir cihaza uzak pcden erişmek. Client server mantığında bir yazılım olacak sanırım.
Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Re: Uzak Usb Portu Kullanma

Mesaj gönderen SimaWB »

Farklı bir bakış açısı getirmesi açısından; şu tarz programlar var: Programın sunucu özellikli olanını USB cihazın takılı olduğu bilgisayara, istemci özellikli olanını sizin bilgisayara kuruyorsunuz. Böylece; USB cihaz, sanki sizin bilgisayara takılıymış gibi çalışabiliyorsunuz.
Örnek: VirtualHere
There's no place like 127.0.0.1
akissoftware
Üye

Merhaba. Cevabınız için teşekkürler. Fakat bu işlemi ben kendi yazılımım üzerinden yapamaz mıyım? Sanırım bu sitedeki yazılımlarda trial. Yani bir süre sonra sona erecek cinsten..

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
yhackup
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen yhackup »

akissoftware yazdı:Merhaba. Cevabınız için teşekkürler. Fakat bu işlemi ben kendi yazılımım üzerinden yapamaz mıyım? Sanırım bu sitedeki yazılımlarda trial. Yani bir süre sonra sona erecek cinsten..

teşekkürler
Kendi servisini yazarsın, o bilgisayara hizmet olarak yüklersin ve kullanırsın.

amacın o bilgisayara hiç bir şey kurmadan, uzaktan erişebilmek ise biraz derin bilgilere sahip olmak gerek
Çaylak Delphici :D

Yakup ULUTAŞ
akissoftware
Üye

Kendi servisimizi nasıl yazabiliriz?

Karşı tarafa bir program yükleyebiliriz onda problem yok. Sadece işlem merkezden yönetilecek..

Teşekkürler zaman ayırıp yardımcı olmaya çalıştığınız için....
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Sunucu yazılımı:
1- USB tak-çıkar olaylarını yakalamalı
2- USB'den sürekli veri okuyup/yazabilmeli
3- Okunan bu mesajları TCP server ile client'lara gönderebilmeli

İstemci Yazılımı:
Sunucudan gelen mesajları işlemeli.

Sunucu ile İstemci arasında size özel bir protokol oluşturmalısınız. Bu protokol; gelen-giden verinin nasıl anlamlandırılacağını belirler. Bu protokol, hem USB'nin takılması-sökülmesini gibi olayları, hem de USB'den okunan-USBye yazılacak bilgileri kapsamalı.

Yazdıklarımdan da anlaşılacağı üzere yapılması gereken oldukça fazla iş var. Fakat ilk mesajımda bahsettiğim tarzda bir program alırsanız; sadece USB ile haberleşen bir yazılım yazmanız yeterli olur. Sizi bir çok işten kurtarır. Tercih sizin...
There's no place like 127.0.0.1