Excel Veri Üretici (Data Generator) programı

Paket programlarınızın tanıtımını bu forumda yapabilirsiniz. Bu foruma soru sormayın!
Kullanıcı avatarı
Asri
Kıdemli Üye

Excel Veri Üretici (Data Generator) programı

Mesaj gönderen Asri »

Excel de veri üretici programı yazıyorum.

Veri üretme programı için önerileriniz ve fikirlerinizi paylaşır mı sınız?

Program geliştirme aşamasındadır. Bittiğinde veri üretme konusunda ihtiyacı karşılayacak bir yapıya ulaşacaktır.
Şu an itibari ile programın alt yapı kodlaması tamamlandı.
Esnek bir yapı oluşturuldu. Yeni alanların hazırlanması daha hızlı tamamlanacaktır.

1 "KriterSablon" sayfasında KRITERLERI TEMİZLE yapanız. Bu işlem "Kriterler" sayfasını temizleyecektir.

2 "KriterSablon" sayfasında eklemek istediğiniz alanların ayarlarını yaparak ekle deyiniz.
Eklem işlemi yapıldıktan sonra gerekli ayarlar "Kriterler" sayfasından da yapılabilmektedir.
"KriterSablon" sayfasında Sarı zeminli alanları sırası ile ekleyiniz.
(Sarı zeminli alanlar kodlaması tamamlanmış olanlardır.)

3 Kriterleri ekleme işlemleri bittikten sonra, "Üretilenveriler" sayfasında üretilecek veri sayısını yazınız

4 "Hazırla" butonuna bastığınızda veriler hazırlanacaktır.

5 Verileri farklı kriterler ile yeniden hazırlak isterseniz Kriterler sayfasından gerekli değişiklikleri yaparak tekrar HAZIRLA dediğinizde
veriler yeniden hazırlanacaktır.

6 KriterSablonu sayfasından bir alanı birden fazla tablo alanı için kullanabilir siniz.
"KriterSablon" sayfasında "Tablo Alanı Adı" nı her değiştirip EKLE dediğiniz de farklı bir alan için kriterler oluşacaktır.
Diğer tüm tablolarda bu özelliği kullanabilir siniz.

Güncelleme:
23.04.2015 : Programın alt yapı kodlaması tamamlandı.5 alan için kodlama yapıldı.
21.04.2016 : Adı alanı için kodlama yapıldı.
20.04.2016 : Kriterler ve iş planı eklendi.

Tanıtım Videosu;
https://www.youtube.com/watch?v=Icy8PMr ... e=youtu.be

En güncel sürüm için,
https://sourceforge.net/projects/veri-u ... -generator

Resim
En son Asri tarafından 23 Nis 2016 06:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Öğrenmek ve öğretmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir ilerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz.
Kullanıcı avatarı
Asri
Kıdemli Üye

Re: Excel Veri Üretici (Data Generator) programı

Mesaj gönderen Asri »

Programın alt yapı kodlaması tamamlandı.
1. mesaj tüm linkler için güncellendi.

Tüm alanlar için değişken tablo alanı kullanımı sağlandı.

Aşağıdaki alanların hazırlanması için kodlamalar yapıldı.
Adı
Soyadı
Adı Soyadı
Medeni Durum
Evet-Hayır

Veritabanı üstadlarının öneri ve eleştirilerini beklerim.
Öğrenmek ve öğretmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir ilerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz.
Kullanıcı avatarı
Lost Soul
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lost Soul »

Dosyayı indirmedim (vakit darlığından) ama videoyu izledim. Çok emek sarfedilmiş ve güzel bir çalışma.
Ancak Excel tablosunda, gerçek veritabanlarında test için 100binler veya milyonlar şeklinde kayıt üretmek istediğimizde ne kadar çalışabileceğinden şüpheliyim.
Muhtemelen siz de buna benzer bir ihtiyaçtan ve biraz da kendinizi geliştirmek için bunu hazırladınız.

Elinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
Asri
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Asri »

"Muhtemelen siz de buna benzer bir ihtiyaçtan ve biraz da kendinizi geliştirmek için bunu hazırladınız."
Evet kesinlikle doğru tespit, ancak yazmaya başlamışken başkalarının da işini görebileceğini düşündüm ve daha esnek kodlamayı planladım.
Bir milyon kayıt için performans testleri yapıp paylaşırım.

Benim asıl merak ettiğim bu tür bir işleme ihtiyacınız olursa ne tür özellikler istersiniz.