Android emulator

FireMonkey ve Mobil uygulama (iOS, Android, Windows Phone) ile ilgili sorularınızı bu foruma sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Android emulator

Mesaj gönderen brs »

Selam;

Android emulator ile büyük sıkıntım var, delphinin emulatorünü veya bluestacks deneme yapıyorum fakat neredeyse bir saat bile beklediğim oluyor bir türlü ekrana gelmiyor, yabacı kaynaklı bir çok video izledim adamların ki 3 - 5 saniyede açılırken bende ise delphinin emulatorünü bile ekrana gelmiyor, projeyi test için sürekli telefona yüklemekten bıktım bu sorunu nasıl çözebilirim...

Proje düzenlemeyi tamamladığında iptal edip telefona yüklüyorum...
Resim
En son brs tarafından 19 Nis 2016 06:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İşi bilen yardım eder, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar...
İbrahim
Üye

Re: Android emulator

Mesaj gönderen İbrahim »

Merhaba, Geanymotion (https://www.genymotion.com/) kullanmayı denediniz mi? Gayet hızlı çalışan bir emulatör.
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fesiharslan »

Merhaba;
Gerçek cihaz üzerinde daha hızlı testler yapılabiliyor.
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen AliZairov »

Merhaba. Android Emulator vin üzerinde sorunlu qaliba. Haxm kursanız bile yine sorunlu geç açılıryor. Linux üzerinde qayet hızlı donmadan çalıştırmak mümkün. BlueStack Nox test yapınız. Varsa cihaz test etmeniz daha iyi olur.
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

fesiharslan yazdı:Merhaba;
Gerçek cihaz üzerinde daha hızlı testler yapılabiliyor.

Gerçek cihaz derken telefondan mı bahsediyorsunuz?
İşi bilen yardım eder, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar...
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

İbrahim yazdı:Merhaba, Geanymotion (https://www.genymotion.com/) kullanmayı denediniz mi? Gayet hızlı çalışan bir emulatör.

Bu siteyi anlamadım; nasıl yapılıyor?
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

AliZairov yazdı:Merhaba. Android Emulator vin üzerinde sorunlu qaliba. Haxm kursanız bile yine sorunlu geç açılıryor. Linux üzerinde qayet hızlı donmadan çalıştırmak mümkün. BlueStack Nox test yapınız. Varsa cihaz test etmeniz daha iyi olur.

Linux hiç denemedim bakayım olmadı linux kuracağım..
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Gerçek cihazdan kastım; Telefon, Tablet vb.
Kendi Sistem kaynaklarını kullandığından daha hızlı çalışırlar.
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

Dediğiniz gibi yapıyorum ama telefonu bilgisayara tak çıkar falan filan; Emulator üzerinden test etsem daha iyi olacak.
İbrahim
Üye

Mesaj gönderen İbrahim »

Bu siteyi anlamadım; nasıl yapılıyor?
Merhaba; ilk olarak şuraya girin, kayıt olun ve giriş yapın: https://www.genymotion.com/account/create/. Sonra şuraya girin https://www.genymotion.com/pricing-and-licensing/, daha sonra Individual seçeneğini tıklayın ve BASIC kısmına tıklayın, ardından Get Started düğmesine basın ve Download Genymotion packages düğmesine basıp indirin.
Not: Pc'nizde Oracle VirtualBox yoksa VirtualBox ile birlikte olanı indirin.
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

AliZairov yazdı:Merhaba. Android Emulator vin üzerinde sorunlu qaliba. Haxm kursanız bile yine sorunlu geç açılıryor. Linux üzerinde qayet hızlı donmadan çalıştırmak mümkün. BlueStack Nox test yapınız. Varsa cihaz test etmeniz daha iyi olur.
Ben de cihaz alternatifi olarak BlueStacks kullanıyorum. Her tür sanal donanıma sahip, açılışı hızlı ve Delphi tarafından algılanmasında herhangi bir sorunu yok.
Kullanıcı avatarı
AliZairov
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen AliZairov »

Genymotion delphi uygulamalarını çalıştırdığını görmedim. Sadece BlueStack ve Nox çalışıyor. Yeni api güncellemesi sonra BlueStack çalışmadığını gördüm. SDK Emulatör delphi apk çalışmıyor malesef. x86 ve arm test ettim. Geriye yine gerçek cihaz kalıyor.
Kullanıcı avatarı
yhackup
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen yhackup »

yeni konu açmayayım bu Genymotionu nasıl bağlıyorsunuz delphiye,
Çaylak Delphici :D

Yakup ULUTAŞ
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Merhaba;
Öncelikle Genymotion'ın ücretli olduğunu belirtmek isterim. Fiyatı Personel Edition'ı ücretsizdir. İndirmek için de üyelik ister.
Ayrıca Genymotion VirtualBox üzerinde sanal bir işletim sistemi olarak çalışıyor. Öncelikle VirtualBox'ı kurmanız gerekiyor. Kurulum sırasında Custom setup window ekranında Network kısmını enabled yapmanız gerekiyor.
Bu yeni sürümlerinde kullandığı VirtualBox altyapısındaki destek konusunda garanti vermiyor (Bakınız)
Genymotion tüm adb protokollerini desteklediği için sıkıntısız bir kurulumdan sonra Delphi IDE'sinden de çalışacaktır.

Kurulum konusunda daha fazla bilgi almak için...

İyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
yhackup
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen yhackup »

fesiharslan yazdı:Merhaba;
Öncelikle Genymotion'ın ücretli olduğunu belirtmek isterim. Fiyatı Personel Edition'ı ücretsizdir. İndirmek için de üyelik ister.
Ayrıca Genymotion VirtualBox üzerinde sanal bir işletim sistemi olarak çalışıyor. Öncelikle VirtualBox'ı kurmanız gerekiyor. Kurulum sırasında Custom setup window ekranında Network kısmını enabled yapmanız gerekiyor.
Bu yeni sürümlerinde kullandığı VirtualBox altyapısındaki destek konusunda garanti vermiyor (Bakınız)
Genymotion tüm adb protokollerini desteklediği için sıkıntısız bir kurulumdan sonra Delphi IDE'sinden de çalışacaktır.

Kurulum konusunda daha fazla bilgi almak için...

İyi çalışmalar...

Şu anda kullanıyorum zaten Android Studio ile ama delphide olmuyor

Resim
Çaylak Delphici :D

Yakup ULUTAŞ