FastReport un DialogPage1 sayfasını Panel1 de göstermek.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
sen
Üye

FastReport un DialogPage1 sayfasını Panel1 de göstermek.

Mesaj gönderen sen »

Çok sayıda rapor dosyam var. Sorgulama ve diğer kodlamaların tamamını fastreport dosyasında bulunuyor ve her dosyamda DialogPage1 sayfası bulunuyor. (Kullanıcıya belirli seçenekleri seçmesi için)
Ancak ayrıntılı filtreleme için devexpress in FilterDialog bileşenini kullanıyorum.
Kullanıcı raporu istediğinde önce Filtre sayfası geliyor (TForm), sonra fastreport un DialogPage sayfası geliyor.
Yani kullanıcıya iki adet form geliyor.
Benim istediğim ise tek bir form olsun (TForm).
Bu formda bir adet Panel1 ve bir adet FilterDialog bileşeni olsun (başka bileşenlerde olabilir). Kullanıcı bu tek form da hem filtreleme yapsın hem de DialogPage sayfasındaki tanımlamaları yapsın.
Kısaca fastreport tun DialogPage1 sayfasını, Form1 içindeki Panel1 e nasıl gömerim, gösterebilirim.

DialogPage1.Parent := Panel1 gibi bir yapıyla...

teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
xozcanx
Üye

Re: FastReport un DialogPage1 sayfasını Panel1 de göstermek.

Mesaj gönderen xozcanx »

Merhaba;
ihtiyaçlar ve talepler hiçbirzaman bitmiyor :)
Buradaki soru benim de aklıma geldi ve bir araştırayım dedim, cevapsız kaldığını gördüm.
frxReport.ShowReport(); diyerek ayrı bir pencerede göstermek yerine form üzerine yada panel üzerine parent edebilirmiyiz?
Nasibinde varsa, alırsın karıncadan bile ders, Nasibinde yoksa, bütün cihan önüne serilse, sana ters..
erkan1525
Üye

Mesaj gönderen erkan1525 »

evet bu ve daha fazlası mümkün daha önce yaptım sayılır. Hatta hazır örneği var.
Fast report 4 ü indirip yükleyin demo kısmında bununla ilgili birçok örnek var istediğinizi bulabilirsiniz. Fast reportun tasarım ekranını bile bir panelde görüntüleyebilir ve kendi çakma tasarım ekranınızı yapabilirsiniz :)

Bulamazsanız yazın bende kurcalarım şimdi bakamıyorum yollarım bir örnek...
Kullanıcı avatarı
xozcanx
Üye

Mesaj gönderen xozcanx »

Merhaba cevap ve ilginiz için teşekkürler. hazır kaynak paylaşmanıza gerek yok, yol gösterecek bilgiler de benim için yeterli olur, FastReport 5 kurulu örneklere baktığımda(sadece pas dosyalarını açıp inceleyebiliyorum tasarım ekranı açılmıyor) Parent özelliğini çağrıştıracak bir bilgi göremedim yada mola verme zamanım geldi gözden kaçırdım.
çözüm için bir ışık tutsanız yeterli ;) tabi bu ışık karşıdan gelen trenin ışığı olmasın :D :D

Kolay gelsin.
Nasibinde varsa, alırsın karıncadan bile ders, Nasibinde yoksa, bütün cihan önüne serilse, sana ters..
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

showreport değil de preview üzerinden yürürseniz istediğiniz sonuçları bulabilirsiniz. Eskiden QuickReport delphi'nin parçasıydı ve kullanırdım. Sonradan bu desteğini ek paket olarak sunmaya başlayınca uzun zamandır yazıcı raporlarımı HTML ve EXCEL üzerinden yaptığımdan bu gibi üçüncü parti çözümleri kullanmıyorum. Onun için bilgim yeterli değil malesef bu kadar yardımcı olabilirim.
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
xozcanx
Üye

Mesaj gönderen xozcanx »

Gelen ilk ışık ile ulaştığım nokta Burası oldu :) henüz sonuca ulaşamadım fakat gidişat iyi gözüküyor :)