DevExpress vs TMS Component Pack

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
3ddark
Üye

DevExpress vs TMS Component Pack

Mesaj gönderen 3ddark »

Şu anda delphi 7 sürümünü kullanıyorum fakat XE7 ye geçmeyi planlıyorum. Özellikle microsoft excel bağımsız excel export import-export ve gelişmiş grid (stringgrid ve dbgrid) özellikleri olarak filtreleme, sorting, excel aktarma, renklendirme için TMS pack mi yoksa DevEx pack mi kullanmalıyım.

Bunların yanı sıra ileride component packin içindeki diğer özellikleri ihtiyaca göre de kullanabilirim. google da baktım fakat net bir sonuç bulamadım.
Tecrübeli olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Kolay gelsin.
PostgreSQL - Delphi - Linux :!:
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Re: DevExpress vs TMS Component Pack

Mesaj gönderen mussimsek »

Şu anda piyasadaki en iyi Grid componenti DevExpress'in ki. TMS'de güzeldir ama DevExpress Microsoft görsel arabirimine benzer ürünler yaptığı için kullanıcının da alışması ve kullanması daha kolay oluyor.

Kolay gelsin.
3ddark
Üye

Mesaj gönderen 3ddark »

Teşekkürler uzun süre cevap gelmeyince daha önce yaptığım google araştırma sonuçlarına göre en çok kullanılan DevExpress oluduğu için bende onu seçtim.
Ufak testler yapmaya başladım. Excel dosya okuma aktar boyama filtre vs.

Tekrar teşekkürler.
PostgreSQL - Delphi - Linux :!:
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Mesaj gönderen pasa_yasar »

DevExpress daha stabil ve sağlıklı çalışıyor ikisinde kullandım. TMSdeki bazı esneklik ve görsellik devexpress te yok ama sağlıklı çalışıyor. Program için önemli olan sağlıklı çalışması bence.
En son pasa_yasar tarafından 15 Ağu 2015 04:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.